Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Szklarnia | na lunch

Gdzie zjeść lunch na Pradze Południe w Warszawie? – oto jest pytanie. Te okolice są mi kompletnie nieznane i bardzo rzadko się tam zapuszczam. W zasadzie znam tam tylko SOHO Factory, które kilka razy odwiedziłam przy okazji food targów. A właśnie tydzień temu musiałam szybko znaleźć miejsce po „tamtej” stronie Wisły na lunch z klientem – padło na Szklarnię, która swój lokal ma właśnie na terenie SOHO. Muszę przyznać, że warto było przebijać się prawie godzinę z Mordoru na Pragę

Restauracja Szklarnia to przestronne pomieszczenie, w którym stoliki ustawione zostały w odległościach zapewniających gościom swobodę rozmowy – miła odmiana od ciasnych wnętrz w centrum Warszawy. Sam wystrój jest bardzo prosty – wręcz ascetyczny choć obrusy i firany wygładzają go nieco.

 

SOHO Factory

 

tego dnia kończono budowę ogródka – ten zapowiada się przyjemnie i jest duży

 

SOHO Factory
Trzy-stronicowe menu to krótka karta złożona z kilku przystawek (tu m.in tatar wołowy, mule, matias), zup (z kiszonej kapusty, grzybowa, pomidorowa z owocami morza  oraz rosół z pięciu mięs), sałat, makaronów, kasz, dań głównych (rostbef, polędwica wołowa, kaczka, kurczak) oraz ryb i owoców morza (mule, dorada, dorsz). Szklarnia w ofercie ma również dania dla dzieci (pomidorową, penne z łososiem i fileciki z kurczaka) oraz desery. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Mój towarzysz, najedzony już wcześniej, zamówił jedynie barszcz (7,00) – zupę dostępną tego dnia w ofercie lunchowej. Przyrządzoną z młodej boćwiny i doprawioną łyżką śmietany. Wyglądało na to, że smakowała – szybko zniknęła z talerza.
SOHO Factory
ja już standardowo zdecydowałam się na zupę rybną (27,00) tu w wersji pomidorowej z owocami morza – delikatną, kremową, ze krewetkami i łososiem – muszę przyznać, że bardzo smaczną.
SOHO Factory
drugą wybraną pozycją były pieczone warzywa podane z bryndzą (26,00) – marchewka, burak, pietruszka zostały zapieczone z miodem, bryndza była kremowa i pyszna, kompozycji dopełniały prażone orzechy oraz jarmuż.

 

SOHO Factory
a do picia woda – oczywiście polska woda
Szklarnia to bardzo przyjemne miejsce – na lunch w tygodniu i dłuższe wygrzewanie się w ogródku w nadchodzące ciepłe weekendy lata

informacje dodatkowe o SOHO Factory

dojazd i parkowanie – można wjechać na teren SOHO Factory – o ile ochroniarze potwierdzą, że są jeszcze wolne miejsca. Parkowanie przy Mińskiej jest za to nie lada wyczynem
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
rezerwacja miejsc – możliwa
godziny otwarcia:
pon – czw – 11:00 23:00
pt – sob – 11:00 – 02:00
nd – 11:00 – 23:00
Szklarnia  – ul. Mińska 25, Soho Factory, Warszawa, Praga Południe
tel: + 48 690 51 10 20
mapa dojazdu:

 

 

2 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa – Szklarnia | na lunch”
    • A nawet od punktu siedzenia – mieszkania i pracy:)
      A przez brak jednego mostu moja wiedza o warszawskiej Pradze nadal pozostanie niewielka.