Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Wrocław – Mosaiq Restaurant & Wine Lounge | na kolację

To było bardzo gorące popołudnie w pierwszej połowie czerwca. Po całym dniu spędzonym w chłodnym biurze szukaliśmy miejsca na kolację w lokalu z dobrze działającą klimatyzacją – upał na zewnątrz był nie do wytrzymania i nawet kilkuminutowy spacer przez wrocławski Rynek okazał się być męczący. Do wizyty w Mosaiq Restaurant & Wine Lounge namówił mnie mój towarzysz, który bywał tu często. Menu wyglądało interesująco, klimatyzacja działała – weszliśmy do środka.

Wnętrze Mosaiq Restaurant & Wine Lounge jest stonowane, eleganckie, dostojne. Światło wieczoru przesączające się przez przysłonięte roletami okna oraz przytłumione światło lamp tworzą przyjemną atmosferę.
Mosaiq Restaurant
Krótkie menu już  tradycyjnie podzielone zostało na przystawki/startery, sałaty, zupy, makarony, dania główne rybne i mięsne oraz desery. Mosaiq w swojej ofercie ma również menu degustacyjne – w cenie 120,00 zł za 5 dań oraz 180,00 za siedem. Tego dnia niestety nie było składników potrzebnych do przygotowania menu degustacyjnego z owoców morza. Zdecydowaliśmy się na dania z karty głównej oraz dodatkowego manu Szef kuchni poleca.
Chwilę po złożeniu zamówienia podany został poczęstunek od Szefa kuchni – szkoda, że nie zapytano nas wcześniej czy jemy mięso. Ja nie jadam więc moja porcja do kuchni wróciła – czy przez niedopatrzenie obsługi została zmarnowana? Niestety nie wiem.
Mosaiq Restaurant
Jako pierwsze podane zostały – ślimaki morskie – danie z menu „Szef kuchni poleca” (29,00) – z gazpacho z brzoskwini, tatarem z kalarepy z czosnkiem i estragonem. Ślimaki tak jak się mogłam spodziewać były twarde i gumowate – jak na ślimaki przystało.  W tym przypadku powiem, że do dwóch razy sztuka – trzeciego podejścia do ślimaków nie planuję.
Mosaiq Restaurant
kolejnym wyborem był ponownie starter, tym razem z menu głównego – śledź bałtycki (26,00) podany na ziemniaczanej salsie z porem. To był sporej wielkości filet śledziowy, delikatnie zamarynowany, sprężysty i soczysty – ładnie podany.

 

Mosaiq Restaurant
sałatka z kozim serem (36,00) – tu niewielkie kleksy koziego sera podano z pesto z pieczonej papryki, truskawkami oraz prażonymi w miodzie orzeszkami laskowymi. Całość posypano kruszonym słodkim chlebem/ciastem. Muszę przyznać, że to była przyjemna kompozycja.
Mosaiq Restaurant
kolejna pozycja polecana przez Szefa – grillowana mątwa (32,00) podana z chilli, piklami, papryką oraz sosem BBQ. Smaczna przekąska.

 

Mosaiq Restaurant
dorada w całości (72,00) podano ją z risotto z masłem krabowym oraz sezonowymi warzywami. Dobrze przygotowana ryba broni się sama – tu nie przesadzono z dodatkami, nie stłumiono smaku ryby – i dobrze.
Mosaiq Restaurant
Po wizycie w Mosaiq czuliśmy pewien niedosyt – było smacznie, kolorowo, ładnie – ale bez przykopu i wyrazu, który zapada w pamięci na długo. To była porządna kolacja w eleganckim miejscu i jeżeli tego oczekujcie po wizycie w restauracji wybierzcie się do Mosaiq Restaurant & Wine Lounge.

 

informacje dodatkowe o Mosaiq Restaurant:

jak dotrzeć – restauracja mieści się zaraz przy wejściu/wyjściu z wrocławskiego Rynku. Możecie tu dotrzeć na pieszo lub próbować zaparkować na ul. Św. Mikołaja lub Kiełbaśniczej – nie liczcie jednak na dużo wolnych miejsc
rezerwacja miejsc – możliwa
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express, Discover
godziny otwarcia:
pon – sob – 12:00 – 23:00
nd – 13:00 – 20:00
Mosaiq Restaurant & Wine Lounge – ul. Św. Mikołaja 12, Wrocław
tel: +48 71 798 3511
mapa dojazdu:

 

 

1 Discussion on “Wrocław – Mosaiq Restaurant & Wine Lounge | na kolację”