Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Enoki Street Food | zachwyt nad ramen (ZAMKNIĘTE)

Pierwsze podejście do lunchu w Enoki Street Food okazało się niewypałem – lokal był zamknięty a na drzwiach wywieszono karteczkę z napisem „out of stock”. Cóż – tydzień później postanowiliśmy wykonać drugą próbę – tym razem się udało. Ten niewielki bar, mieszczący się przy ulicy Chmielnej w Warszawie, nie dość że był czynny, to jeszcze udało nam się trafić na chwilę przerwy pomiędzy tłumami gości i mogliśmy zająć miejsca przy wysokiej ladzie przy oknie. Tego dnia, na początku lipca, Enoki uraczył nas wyśmienitymi zupami ramen. 

Wnętrze jest niewielkie, surowo urządzone. Na jego końcu znajduje się mała, otwarta kuchnia i bar, przy którym zamawia się dania i od razu za nie płaci. Uwaga – tylko gotówką (dla nas jest to zawsze duży dyskomfort – od gotówki w dobie płatności bezdotykowych szybko się odzwyczailiśmy. A i nie od dzisiaj wiadomo, że klient płacący kartą zamówi/kupi dużo więcej niż ten płacący gotówką. Także warto mieć działający terminal.
Enoki specjalizuje się w zupach ramen (coraz bardziej popularnych na warszawskim rynku gastronomicznym) oraz okrągłych pierożkach paku podawanych w wersji słodkiej lub wytrawnej. Zjecie tu także świeże spring rolls z łososiem i krewetkami lub w wersji wege, a także kim chi i pierożki (dim dum) z krewetkami.
Enoki

 

Ja spośród 5 rodzajów pierożków paku (były jeszcze z soczewicą, kurczakiem, wieprzowiną i słodkie z owocami) wybrałam pea paku (13,00) z zielonym groszkiem, selerem naciowym, szalotką, majonezem wasabi oraz limonką. Były miękkie ale sprężyste, delikatne i zarazem wyraźne dzięki wasabi. Zdecydowanie warte spróbowania.

 

Enoki

 

M zdecydował się na ramen z kaczką i ryżowym makaronem. W duck rice ramen (26,00) znalazły się oprócz nich grzyby shitake, grzybki enoki, pak choi, kapusta pekińska, kiełki, orzechy arachidowe, dymka, kolendra, czosnek. Już sam zapach zwalał z nóg a smak wyraźnego bulionu onieśmielał. Ta kompozycja, pełna smaku umami, była mistrzostwem świata.

 

Enoki

 

Ja trwam w postanowieniu nie jedzenia mięsa (już ponad 6 miesięcy) więc moim wyborem było sashimi ramen (26,00) z pszennym makaronem ramen, łososiem, rybą maślaną, kalmarami, krewetkami oraz mnóstwem innych dodatków – jajkiem, porem, grzybami enoki, ogórkiem, pak choi, kiełkami, sosem orzechowym dymką, kolendrą, przyprawą tagarashi oraz kolorowym kamaboko czyli japońskim surimi (tu biało różowe). Zachwyt nie opuszczał mnie jeszcze na długo po wyjściu z Enoki – rybożercy muszą spróbować tego zestawienia.

 

Enoki

 

To była tylko krótka wizyta i mała próba możliwości kulinarnych Enoki. Wyszliśmy stamtąd pod wielkim wrażeniem i jak tylko czasu starczy i lokal będzie czynny i może nawet uda się zapłacić kartą – będziemy wracać.
Polecamy

informacje dodatkowe o Enoki:

jak dotrzeć – najlepiej na pieszo a zaparkować możenie na Al. Jerozolimskich lub nawet dalej.

płatność – gotówkarezerwacja miejsc – niemożliwa

godziny otwarcia:
codziennie od 12:00 do 21:00

Enoki Street Food  – ul. Chmielna 2, Warszawa Śródmieście
mapa dojazdu:

 

1 Discussion on “Warszawa – Enoki Street Food | zachwyt nad ramen (ZAMKNIĘTE)”