Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Winny Przystanek | tu warto wstąpić

Jest takie miejsce na Żoliborzu, do którego warto wstąpić – w drodze do lub z Targ Śniadaniowego, w trakcie spaceru a może zupełnie celowo. Tu warto zamówić kieliszek wina, w ciepły dzień usiąść z nim w słońcu przy stoliku (lub w upalny dzień lata w cieniu:) i chwilę odpocząć delektując się smakiem tego wspaniałego trunku oraz pięknej okolicy. Taki właśnie jest Winny Przystanek – dla mnie to już niemal kultowe miejsce na wino i lekką przekąskę. 

Winny Przystanek odwiedzamy podczas wizyt w tej części Żoliborza – pasuje nam jego luźna, niezobowiązująca atmosfera i brak nadęcia, który jest tak powszechny w innych miejscach sprzedających wino. Wino nie musi być aż tak poważne i skomplikowane a sprzedawca nie zawsze musi swoją powagą i wiedzą o winie onieśmielać klientów.
Wnętrze Winnego Przystanku to dwa pomieszczenia – pierwsze z nich zajmują niewielki bar oraz ściana wypełniona butelkami win – głównie hiszpańskich choć i polskie tam widziałam. W drugim pomieszczeniu, w głębi lokalu, znajdziecie kilka małych stolików.

 

Winny Przystanek

 

Przy barze zamówicie wina na kieliszki (zapytajcie jakie wina tego dnia są otwarte oraz jakie wino domowe jest aktualnie dostępne), kilka przekąsek wymienionych na tablicy nad barem oraz na nim wystawionych, dostaniecie tu również napoje bezalkoholowe, w końcu ktoś będzie kierowcą aby napić mógł się kto inny:)

 

Winny Przystanek

 

ja tego dnia raczyłam się hiszpańskim sauvignon blanc (9,00 za kieliszek) – lekko owocowym ale z przewagą cytrusów oraz winem domowym (8,00 zł za kieliszek), które okazało się być równie dobre i orzeźwiające w ten upalny dzień.

 

Winny Przystanek
Winny Przystanek
a do wina – empanadilla z farszem z tuńczyka, pomidorów i papryki (6,00) oraz wyśmienite oliwki z czosnkiem (9,00) – smaczne przekąski do wina i nie tylko:)
Winny Przystanek
Winny Przystanek to świetne miejsce na odpoczynek przy kieliszku wina i niewielkiej przekąsce – zatrzymajcie się tu na choć chwilę

informacje dodatkowe o Winny Przystanek:

dojazd i parkowanie Winny Przystanek znajduje się przy Placu Inwalidów – szukacie wolnych miejsc dookoła niego

płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard

rezerwacja miejsc – możliwa

godziny otwarcia:
pon – 15:00 – 22:00
wt – nd – 11:00 – 22:00

Winny Przystanek – ul. Mickiewicza 20, Warszawa Żoliborz
tel: +48 789 321 333
mapa dojazdu: