Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Amsterdam – WAU | Malezja na Zeedijk

W samym centrum Amsterdamu, na wschód od stacji Centraal Station, ciągnie się wąska i wiecznie zatłoczona uliczka Zeedijk i tutejsze China Town. Tu znajdziecie niezliczone małe restauracyjki serwujące dania kuchni azjatyckiej – chińskiej, wietnamskiej, tajskiej, malezyjskiej, sklepy z azjatyckimi specjałami a nawet punkty usługowe trudniące się chińskim czy tajskim masażem. Trudno nam było się zdecydować – wybraliśmy lokal, w którym były dwa wolne stoliki a menu brzmiało interesująco. W WAU Malaysian Restaurant zjedliśmy kolację.

Większość lokali na Zeedijk to niewielkie, niskie i bardzo ciemne pomieszczenia doświetlone jedynie małymi lampkami – z zewnątrz, przez okna nie wpada zbyt dużo światła. W takiej ciemnicy aż trudno dopatrzeć się co dokładnie mamy na talerzach – pomagała latarka w telefonie

Z menu, które było wielką książką (ale tylko dlatego, że karta dań rozpisana została w kilku językach) wybraliśmy dania bezmięsne i muszę przyznać, że to był dobry traf.

 

kari sayur-sayuran (16,50 EUR) – pikantne i gęste curry z warzywami (kalafiorem, marchewką, kapustą, bakłażanem, malutką kukurydzą), podsmażoną skórą tofu oraz świeżym tofu. Orzechowe, aromatyczne, podawane z ryżem. Wyśmienite i zdecydowanie warte zamówienia. Uważajcie tylko, bo porcje w WAU są wielkich rozmiarów.
WAU Malaysian Restaurant
nasi lemak (17,50 EUR) – w karcie opisane jako narodowe danie Malezji, w którym na talerzu podano oddzielnie grillowane kalmary, suszone rybki, ugotowane jajko, ogórek, orzeszki ziemne, kurczaka (tu na nasze życzenie podano tofu) oraz ryż. Ciekawe połączenie wyraźnych smaków

 

WAU Malaysian Restaurant

 

Restauracja WAU – to tylko jeden z przykładów azjatyckiej kuchni w Amsterdamie. Dla nas to kolejny dowód na to, że to miasto wyjątkowo dobrze karmi:) Oprócz WAU na Zeedijk znajdziecie wiele innych ciekawych miejsc, na które nam już niestety nie starczyło czasu – chcieliśmy w ciągu 3 dni zobaczyć jeszcze inne rejony miasta a nie tylko zatłoczone centrum.Inne artykuły o tym co warto zobaczyć w Amsterdamie znajdziecie na blogu w części Smaki podróży – Europa – link.

informacje dodatkowe o WAU Malaysian Restaurant

jak dotrzeć – około 5 minut spacerkiem od Central Station

rezerwacja miejsc – nie jest konieczna, bo choć lokal jest mały to jest w nim duża rotacja klientów.

płatność – gotówka, VISA, Mastercard, American Express
godziny otwarcia:
codziennie od 12:00 do 23:00
WAU Malaysian Restaurant (Facebook) – ul. Zeedijk 35, Amsterdam
mapa:

1 Discussion on “Amsterdam – WAU | Malezja na Zeedijk”
  • Właśnie jakieś 2 miesiące temu kręciłam się po tej okolicy szukając czegoś do jedzenia. Bardzo żałuję, że nie wiedziałam wtedy o tej knajpce. Cóż, zapamiętam na przyszłość:-)