Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Łódź – Owoce i Warzywa | kawowa alternatywa

To miał być artykuł o kawowej alternatywie w Łodzi, o miejscach, które dzisiejszy fanatyk trzeciej fali koniecznie musi odwiedzić. Miała powstać lista lokali bo wieść gminna niosła, że w Łodzi kawiarnie podające dripa, aeropress i chemex rosną jak grzyby po wrześniowym ciepłym deszczu. Rzeczywistość okazała się szara i monotonna – na Piotrkowskiej reklamowane miejsce nie podaje już alternatywy, w OFF Piotrkowska dostaliśmy bliżej nieokreśloną Kenię zalaną zbyt gorącą wodą – co zniszczyło jej smak (albo mieli kiepskie ziarno) a w bardzo dobrze zaopatrzonym w kawę lokalu blisko Piotrkowskiej nie mieli tego dnia młynka (taaa) – chyba zaczniemy nosić swój. Ratunek przyszła kawiarnia Owoce i Warzywa – warto tu zboczyć z turystycznego traktu – na bardzo dobrą kawę i nie tylko.


Przy Traugutta 9 – około 5 minut spacerkiem od Piotrkowskiej – mieści się kawiarnia Owoce i Warzywa – niewielka, bardzo przytulna, wręcz urokliwa ale nie przesłodzona – to dobrze.Tu wypijecie kawę z palarni Kofi i Czarny Deszcz parzoną w dripie, aeropresie chemex’ie – kawę można też kupić w paczkach w całkiem dobrych cenach.  Jak ktoś pije espresso, latte, macchiato – też je dostanie. A jak ktoś kawy nie pije to ma jeszcze do wyboru herbaty, koktajle (też zielone) i alkohole:) Również dla głodnych coś do zjedzenia się znajdzie – na słodko i na słono.

 
kawiarnia Owoce i Warzywa
M zamówił Kenię z palarni Czarny Deszcz zaparzoną w dripie (9,00) – owocową, z lekką kwasowością ale z wyczuwalną nutą orzechów i czekolady dla mnie było białe wino a na wynos kawa od Kofi
kawiarnia Owoce i Warzywa
na pobudzenie wybrałam yerba mate (11,00) – kawy nie pijam – kofeina sprawia, że od zawrotów głowy wysiedzieć spokojnie nie mogę a wolę mieć zawroty od wina niż od kawy.
kawiarnia Owoce i Warzywa

 

M wypatrzył zielone koktajle i już musiał zamówić ten z bananem, kiwi, szpinakiem i spiruliną (12,00)

 

kawiarnia Owoce i Warzywa
Owoce i Warzywa to bardzo przyjemne miejsce – na dobrą kawę, lampkę wina, na spokojną lekturę (moim weekendowym odkryciem jest FUTU), na leniwy weekend w Łodzi – czego więcej do szczęścia potrzeba?
Miejsce LUBIMY i POLECAMY
 
 

informacje dodatkowe 0 kawiarnia Owoce i Warzywa

 
dojazd i parkowanie – na Traugutta miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo – ale próbować możecie
rezerwacja miejsc – nie jest konieczna
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express
godziny otwarcia:
pon – czw – 10:00 – 01:00
pt – sob – 10:00 – 03:00
nd – 12:00 – 01:00
kawiarnia Owoce i Warzywa – ul. Traugutta 9, Łódź
tel: +48 508 061 936
mapa dojazdu:

 

 
1 Discussion on “Łódź – Owoce i Warzywa | kawowa alternatywa”
  • Trafiłem tam w ten piatek przy okazji koncertu w ŁDK. Pyszny drip i miła, luźna atmosfera. Polecam wszystkim alternatywnym kawoszom!