Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Curry House | szybko wracamy

Tak tak – kolejny raz i to szybko wracamy do Curry House. Nadarzyła się ku temu okazja – wyborcza niedziela i konieczność wizyty w lokalu wyborczym na warszawskich Bielanach. Skoro taki kawał musieliśmy/chcieliśmy jechać to trzeba było wyjazd połączyć z przyjemnością kulinarną. Wiedząc, że Curry House w weekendy jest przepełnione klientami zarezerwowaliśmy stolik i na umówioną godzinę stawiliśmy się w lokalu na kolację.

 O wystroju i klimacie w lokalu możecie przeczytać w poprzednim poście – tutaj. Tym razem, wygłodniali skupiliśmy się na szybkim wyborze dań i złożeniu zamówienia. Ja chciałam spróbować czegoś nowego i wegetariańskiego a M wybrał swoje ulubione fish curry.
Na start zamówiliśmy chat patta paneer (16,00) – smażony, indyjski biały ser w indyjskich przyprawach. Świetna przekąska – delikatny biały ser z krowiego mleka, o konsystencji tofu, smażony w pikantnych, aromatycznych przyprawach – pycha.

 

Curry House
ulubiona potrawa M – fish curry (22,00) – czyli kawałki ryby w gęstym, bardzo pikantnym sosie kokosowym z curry. Danie warte zamówienia i zapamiętania.
Curry House
a oto mój wegetariański wybór – aloo bhindi bhaji (19,00) – czyli ziemniaki i okra (piżmian jadalny – lekko kwaśny w smaku) ugotowane w indyjskich przyprawach i wiórkach kokosowych. Mega smaczne, na moje życzenie przygotowane z dodatkiem chilli, pożywne i smaczne – oj zapamiętam i na pewno jeszcze kiedyś zamówię
Curry House
a do dań zamówiliśmy ryż jeera rice (10,00) – czyli gotowany ryż basmati smażony z w kminie indyjskim – na zgaszenie pożaru w ustach.
Curry House
Może i sam lokal Curry House nie jest wyjściowy i wystawny, ale karmi bardzo bardzo przyzwoicie i warto przyjechać tu na porządne indyjskie jedzenie nawet z drugiego końca Warszawy.
Moje poprzednie wrażenia z Curry House opisałam tutaj i tutaj.

informacje dodatkowe o Curry House:

 
dojazd i parkowanie – z parkowaniem jest największa „zabawa” – trzeba szukać wolnych miejsc na Żeromskiego lub pobocznych uliczkach – daleko od Curry House. Korzystający z komunikacji miejskiej w pobliże dojadą tramwajem lub autobusem.
rezerwacja miejsc – niezbędna
 
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
 
godziny otwarcia:
codziennie – 11:00 – 22:00
 


Curry House  – ul. Żeromskiego 81, Warszawa, Bielany
tel: +48 508 870 774

mapa dojazdu: