Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Izumi Sushi Biały Kamień | biznesowy lunch

W trakcie poszukiwania miejsca na spotkanie z klientem (a wytyczne były proste – miało być blisko jego biura) trafiłam na Izumi Sushi na ul. Biały Kamień w Warszawie. W zasadzie przypomniałam sobie o tym miejscu – bywałam tam kilka lat temu dosyć regularnie aż do przesytu w jedzeniu sushi. Musiałam odpocząć o sushi kilka lat. Izumi Sushi Biały Kamień jest najpiękniejszą restauracją tej sieci – uroczą szczególnie w lecie kiedy usiąść można na zewnątrz w ogródku. Wizyta w zimie nie zawiedzie chyba żadnego klienta – w końcu jedzenie wśród zieleni uspakaja i nastraja, a jeżeli dodatkowo same dania są smaczne – cóż niczego więcej nie potrzeba.

 


Restauracja Izumi Sushi Biały Kamień mieści się w w mokotowskiej Palmiarni wśród wieloletnich palm i roślin tropikalnych. Posiłek w takim miejscu jest odskocznią od miejskiego pędu i hałasu.
 
Izumi Sushi Biały Kamień

Z obszernego menu wybraliśmy zestawy lunchowe – dla trzech osób to było i tak za dużo:)pieczone maki (61,00 – set 17 szt) – tuńczyk, łosoś, krewetka. Moje ulubione zestawienie. Choć nie przeszkadza mi surowa ryba to ciepłe maki mają swój specyficzny smak, za którym przepadam. Taki wybór jest idealny do osób, które nie lubię/ nie mogą jeść surowej ryby.

Izumi Sushi Biały Kamień
sakura sushi (69,00 – set 18 szt) – maki i sushimi – łosoś, tuńczyk, ryba maślana. Danie pyszne a do tego mega zdrowe. W naszym klimacie ponad 90% ludności cierpi na niedobory witaminy D – głównie z powodu niewielkiego nasłonecznienia w sezonie jesień-zima (niedobór Wit. D powoduje m.in. krzywicę, osteoporozę i inne choroby). Jednym ze źródeł wit. D są ryby – pamiętajmy o ich regularnym jedzeniu.

 

Izumi Sushi Biały Kamień
tofu donburi (39,00) – smażone tofu podano z ryżem i orzeszkami ziemnymi. Uwielbiam tofu – aksamitne, delikatne w smaku a do tego pyszne źródło białka i wapnia.

 

Izumi Sushi Biały Kamień
 
 
 
Jeżeli nie znudziło Wam się jeszcze sushi i szukacie przyjemnego miejsca na delektowanie się smakiem tej potrawy w uroczym miejscu – wybierzcie Izumi Sushi Biały Kamień – na spotkanie biznesowe, na weekendowe wyjście z rodziną.

informacje dodatkowe o Izumi Sushi Biały Kamień:

dojazd i parkowanie – koniecznie skorzystajcie z parkingu przed samą restauracją i nie zapomnijcie po wizycie upomnieć się o gratisowy żeton na wyjazd
płatność – gotówka, karta VISA, Mastercard
rezerwacja miejsc – zalecana
godziny otwarcia:
pon – czw – 12:00 – 23:00
pt – sob – 12:00 – 24:00
nd – 12:00 – 22:00
Izumi Sushi Biały Kamień  – ul. Biały Kamień 4, Warszawa Mokotów
tel: +48 424 00 51
mapa dojazdu: