Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Wrocław – Złe Mięso | wege klubojadalnia

Kulinarne wędrówki po Wrocławiu w poszukiwaniu miejsc smacznych i ciekawych zaprowadziły mnie do niewielkiej, wegetariańsko-wegańskiej restauracji Złe Mięso. Ukryta w podwórku kamienicy znajdującej się w pobliży wrocławskiego Rynku „klubojadalnia” przyciąga pasjonatów warzyw, fasoli, ciecierzycy, tofu. Ja, bardzo wygłodniała po całym dniu w biurze, postanowiłam zjeść wegańską kolację.


Do Złego Miejsca trafiłam nie bez problemów – budynki na ul. Ofiar Oświęcimskich nie są dobrze oznaczone a reklama restauracji ustawiona na chodniku jest widoczna jedynie jak się na nią wpadnie. Ale udało się – dotarłam na odpowiednie podwórko – ustawiono na nim kolorowe parasole oraz stoły z bębnów po kablach. Miejsce dla palaczy.
 
Złe mięso
A wnętrze? Wystrój surowy, świetlicowo-stołówkowy. Plakaty, obrazki i mazy zdobią ściany, luźno ustawione stoły i kolorowe krzesła wypełniają przestrzeń. Przez okna do środka sączy się przytłumione światło dnia.
Menu wypisane zostało chaotycznie na czarnej ścianie przy barze. Odszyfrowanie pozycji wymaga sokolego wzroku oraz cierpliwości. Po chwili udało mi się wybrać.
 
Złe mięso
Zmęczona i głodna wybrałam – zestaw falafel (21,00) – z ryżem, hummusem oraz sałatką. Dostałam olbrzymią porcję białego ryżu, z sałatką z pomidorków cherry, kiełków i sałaty oraz smaczne, soczyste falafele – niestety położone na hummusie bez smaku
 
Złe mięso
z głodu od razu zamówiłam kolejne danie – tofu z curry (21,00) z zieloną fasolką, podane z sałatką z kapusty i melona oraz mlekiem kokosowym. To wielkie danie (znowu) pozbawione było wyraźnych smaków – curry było mdłe, brakowało mu ostrości, a nie oczekiwałam ognia jak w daniach kuchni tajskiej czy indyjskiej, tylko czegoś więcej niż smaku naturalnego tofu zatopionego w nijakim sosie. Sałatka z kapusty wywołała podobne doznania – nijaki smak, kompletnie niewyczuwalny melon i mleko kokosowe. Nie polecam tego zestawu.

 

Złe mięso
 
Złe Mięso nie zachwyciło mnie podczas tej pierwszej wizyty. Choć porcje podają tu wielkie to smaki dalekie są od ideału. Potrawom brakuje aromatów, przypraw, kopa. Być może jeszcze się tu wybiorę – sprawdzę jak jest z innymi daniami.

informacje dodatkowe o Złe mięso:

płatność – tylko gotówka
rezerwacja miejsc – możliwa
godziny otwarcia:
pon – sob – 12:00 – 21:00
nd – 13:00 – 21:00
Złe Mięso (Facebook) – ul. Ofiar Oświęcimskich 19, Wrocław
mapa dojazdu: