Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Naam Thai | tym razem lunch

W Naam Thai zakochaliśmy się miłością od pierwszego wejrzenia. Tutejsza kuchnia przywołująca wspomnienia z Bangkoku i Chiang Mai (och te smaki i aromaty:) nie dawała o sobie zapomnieć przez ostatnie miesiące (opis poprzedniej wizyty znajdziecie tutaj). Brak czasu, długa lista innych miejsc do odwiedzenia i opisania, czyli blogowe obowiązki, nie pozwalały na szybsze ponowne odwiedziny. Dopiero w minionym tygodniu udało mi się zajrzeć do Naam Thai – tym razem tylko na szybki lunch – albo raczej aż na lunch:)

W wystroju nic się przez ostatnie pół roku nie zmieniło – nadal jest nowocześnie i surowo – jak nie w azjatyckiej restauracji – te przeważnie ociekają kolorystyką i symboliką Dalekiego Wschodu. Pogoda zachęcała do skorzystania z ogródka – tam też zasiadłam i zamówiłam dania, o których myślałam już od dłuższego czasu – słynną zupę z kaczki oraz moją ulubioną sałatkę z mango.

guai tiaw pet (21,00 – mała, 29,00 – duża) – esencjonalna zupa z pieczonej kaczki z makaronem ryżowym – ciemna, słonawa, bardzo aromatyczna, idealna na nadchodzące jesienno-zimowe chłodne dni i wieczory. Ja zamówiłam porcję mniejszą – jeżeli w planach macie jedzenie jeszcze innych tutejszych przysmaków polecam mniejszy jej rozmiar.

 

Naam Thai

yum mamaung (25,00) – sałatka z mango, orzechami nerkowca oraz tajskimi ziołami – bardzo aromatyczna, słodka ale jednocześnie bardzo pikantna. Przypomina mi tajską papaya salad – gorąco polecam

 

Naam Thai

Do Naam Thai można wpaść tak po prostu na lunch i w ten sposób spróbować tutejszej kuchni. Najlepszą opcją jest oczywiście kolacja lub obiad/lunch w weekend – wtedy kiedy macie na jedzenie i degustowanie wspaniałej kuchni więcej czasu i obowiązkowo puste żołądki.

informacje dodatkowe o Naam Thai:

dojazd i parkowanie – zaparkować można przy Saskiej lub Lizbońskiej
rezerwacja miejsc – bardzo zalecana, miejsce jest popularne i zatłoczone
płatność – gotówka, karta
godziny otwarcia:
pon – 16:00 – 23:00
wt – sob – 12:00 – 23:00
nd – 13:00 – 21:30

Naam Thai  – ul. Saska 16, Warszawa Praga Południe – Saska Kępa
tel: +48 505 110 100

mapa dojazdu:


2 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa – Naam Thai | tym razem lunch”
  • Z tym wpadaniem to nie do końca tak łatwo 🙂
    Warto zarezerwować stolik, bo restauracja jest oblegana.
    Niestety czasami nie odbierają telefonów 🙁

    • Ostatnim razem byłam na lunchu – są wakacje i w tygodniu mało ludzi. Ale wieczory i weekendy rezerwacja jest niezbędna – szkoda, że robią tak jak piszesz i nie odbierają telefonów – tracą klientów, którzy być może nigdy więcej już do nich nie zadzwonią.