Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Blue Cactus & Iguana Lounge | tex-mex

Kulinarnie najczęściej swoje kroki kieruję do miejsc nowych lub otwartych w ciągu ostatnich kilku miesięcy – są atrakcją bo są nowe, świeże, nowoczesne w wystroju i kuchni. Niestety często bywa, że nowe miejsca muszą się jeszcze dotrzeć i ułożyć – w kuchni oraz w obsłudze. Zbyt rzadko zaglądam do „dinozaurów” warszawskiej gastronomii – lokali, które są obecne na arenie kulinarnej od kilkunastu nawet lat. W minionym tygodniu trochę przez przypadek trafiłam do Blue Cactus & Iguana Lounge na lunch. Było dobrze – nawet bardzo dobrze. Po tej wizycie obiecałam sobie częściej zaglądać do restauracji z większym niż kilka miesięcy bagażem doświadczeń.

Blue Cactus & Iguana Lounge to sporych rozmiarów, wolno stojący budynek na skraju parku Morskie Oko w Warszawie. Z ogródka restauracji rozciąga się piękny widok na park i jego olbrzymich rozmiarów drzewa – szczególnie warte podziwiania w te ostatnie dni wakacji oraz zbliżającą się jesienią. Wnętrze to feeria barw – intensywnej czerwień, zieleń, niebieski. Kolorystyka nawiązuje do kuchni – amerykańskiej tex-mex. Warto zaznaczyć, że lokal działa od 1996 roku – godne pochwały osiągnięcie na trudnym warszawskim rynku.
 
Iguana Lounge
W menu dania kuchni tex-mex – burrito, fajita, quesadilla, tacos, burgery, sałatki, dania z grilla oraz steki – te z krów rasy Angus hodowanych w Polsce.Jako czekadełko na stole wylądowały nachos z salsa fresca (świeże pomidory, czosnek, cebula, zioła) oraz przepyszne, mocno czosnkowe guacamole. Starter był tak dobry, że już po całej uczcie zamówiliśmy jego dokładkę – jako deser:)

Iguana Lounge
mój wybór padł na w cactus burrito w wersji wegetariańskiej (34,00) – to olbrzymia pszenna tortilla wypełniona warzywami (fasolą, papryką) podana z czarną fasolą oraz meksykańskim ryżem (z pomidorami). Porcja godna obżartucha jakim ostatnio jestem:) do tego pyszna,
Iguana Lounge
jeden z gości wybrał sałatkę fajita (32,00) – albo raczej SAŁATĄ bo porcja była równie olbrzymia co moje burrito. Kurczaka, grillowaną paprykę, sałatę lodową, podano z guacamole i serem cheddar. Połączenie w wykonaniu Blue Cactus – udane
 
Iguana Lounge
a oto kolejny wybór – stek a krów rasy Angus – w tym daniu filet mignon (120,00 zł za 300g) podano z masłem ziołowym, ziemniakami oraz warzywami. Cóż – takiemu daniu nie można nic zarzucić – może jedynie niepotrzebnie utopiono porządny kawałek mięsa w maśle.
 
Iguana Lounge
 Blue Cactus & Iguana Lounge to lubiane miejsce na niedzielny brunch – lokal jest duży i zapewnia kącik oraz opiekę dla dzieci. W tygodniu w porze lunchu można tu znaleźć ustronny kącik na swobodne biznesowe rozmowy.

informacje dodatkowe o Iguana Lounge:

dojazd i parkowanieprzy restauracji znajduje się mały parking płatny, oprócz tego szczęściarze znajdą miejsce na wąskiej uliczce dojazdowej.płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express

rezerwacja miejsc – możliwa, na weekendy zalecana

godziny otwarcia:
pon – pt – 08:00 – 23:00
sob – 09:00 – 23:00
nd – 12:00 – 21:00

Blue Cactus & Iguana Lounge – ul. Zajączkowska 11, Warszawa Mokotów
tel: +48 22 851 23 23

mapa dojazdu: