Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Budapeszt – LAMPKA WINA | HB lounge & bar

Przyjechać do Budapesztu i nie pić węgierskiego wina? O nie nie nie – nie w moim przypadku. Węgierskie wina są zdecydowanie warte uwagi i doskonale wpasowują się w mój gust – przy najmniej te wytrawne. Podczas tego krótkiego ale intensywnego pobytu zamawiałam lampkę wina wszędzie tam gdzie to było możliwe – w restauracjach do posiłku ale również w kawiarniach i wine barach jako pretekst do przerwy w zwiedzaniu miasta. Wierzcie mi wino jest tutaj podawane prawie w każdym lokalu, nawet malutkich bistro. Na jedną przerwę usiadłam w HB lounge & bar mieszczącym się na Górze Zamkowej w Baszcie Rybackiej.

Tak wiem – to jest bardzo turystyczne miejsce ale po wdrapaniu się na górę o własnych siłach musiałam odpocząć a zamówienie lampki wina w HB lounge & bar z widokiem na Dunaj oraz Parlament było świetnym pomysłem. Dodatkowo okazało się, że ceny wina są tu bardzo przystępne. Ja zdecydowałam się na lampkę bardzo wytrawnego Bikaver  z 2009 (680 HUF = około 8,8 zł za kieliszek) zwanego też Bull’s Blood przez swój głęboki krwiście czerwony kolor.

 

HB lounge & bar

Bardzo ciekawa lista win w HB lounge & bar

HB lounge & bar
Wnętrze HB lounge & bar to proste, wygodne, nowoczesne i kolorowe meble doskonale wkomponowane w ten budynek z długą historią sięgającą końca XIX wieku. Przyjemnie się tu siedzi z widokiem na imponujący budynek Parlamentu.
HB lounge & bar
A widoki z HB lounge & bar – bezcenne:)
No sami zobaczcie ten widok na Dunaj i Parlament
HB lounge & bar

Baszta Rybacka – jej budowę rozpoczęto w 1895 r. w miejscu dawnych murów zamkowych i targu rybnego.

 

HB lounge & bar
HB lounge & bar
HB lounge & bar

informacje dodatkowe o HB lounge & bar:

dojazd – samochodem lub autobusem na Górę Zamkową do kościoła Św. Marcina, autobusem 16/16A

rezerwacja miejsc – niemożliwa, musicie uzbroić się w cierpliwość i chwilę poczekać jeżeli akurat wszystkie stoliki będą zajęte. Ale warto poczekać – dla widoków i całkiem dobrego wina

płatność – gotówka

godziny otwarcia:
pon – czw – 10:00 – 20:00
pt – sob – 10:00 – 21:00
nd – 10:00 – 20:00

HB lounge & bar  – Baszta Rybacka – Północ (Halaszbastya – Eszaki), Budapeszt, Góra Zamkowa, Buda
tel: +36 30 942 7447

mapa dojazdu: