Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Frezy do paznokci – jak je dobrze wybrać? Poradnik dla początkujących

Frezarka do paznokci stała się ważnym narzędziem w profesjonalnych salonach manicure, a obecnie zdobywa coraz większą popularność również w domowych zaciszach. Dzięki niej można z łatwością modelować płytkę, eliminować nadmiarowe skórki czy zdejmować hybrydę. Zapraszamy do poradnika, w którym wyjaśniamy, jak maksymalnie wykorzystać możliwości tego urządzenia i które frezy są najbardziej odpowiednie dla doskonałego efektu. Sprawdź to już teraz!

Staleks – czym jest frezarka do paznokci?

Frezy do paznokci to wymienne elementy, które montuje się w specjalnym urządzeniu nazywanym frezarką. Gdy głowica obraca się, te omawiane elementy pozwalają precyzyjnie modelować płytkę paznokcia i realizować różne etapy manicure. Tak jak tradycyjne pilniki, frezy mają różne gradacje ścieralności. Oznaczenia, umieszczone zazwyczaj na boku narzędzia, wskazują na ich moc. Frezy z żółtym oznaczeniem są najdelikatniejsze, a kolejność wzrastającej mocy to: czerwone, niebieskie, zielone, a na końcu te z czarnym znacznikiem. Mnóstwo wysokiej jakości, precyzyjnych frezów oferuje marka Staleks. Wypróbuj je już teraz!

Chociaż frezarki są stałym elementem wyposażenia salonów manicure, wiele osób decyduje się na zakup kompaktowych modeli do użytku domowego. Ważne jest jednak, aby pamiętać o ostrożności. Niewłaściwe zastosowanie może być szkodliwe dla twoich paznokci. Zanim zaczniesz korzystać z frezarki, upewnij się, że wiesz, jak to robić bezpiecznie.

Co ważne, korzystanie z frezarki wymaga pewnej wprawy oraz znajomości jej funkcji. Wybierając odpowiednie urządzenie, warto zwrócić uwagę na jej moc, regulację prędkości oraz dostępne akcesoria. Doskonałe efekty można osiągnąć jedynie wtedy, gdy dbasz o regularną konserwację tego sprzętu i wymianę zużytych frezów. Dla początkujących zalecane jest odbycie krótkiego szkolenia lub konsultacji z profesjonalistką w zakresie manicure. Pamiętaj też, że zdrowie i bezpieczeństwo paznokci powinno być zawsze priorytetem.

pexels-artem-podrez-4783259

 

Rodzaje frezów – który z nich jest najlepszy?

Frezy do paznokci można klasyfikować na podstawie ich zastosowania. Istnieją specjalne elementy frezarki przeznaczone do usuwania lakieru hybrydowego i żelowego, modelowania paznokci, polerowania, obróbki skórek oraz leczenia odcisków i nagniotków. Moc ścieralności freza zależy często od materiału, z którego go wykonano.

Frezy diamentowe

Diamentowe frezy reprezentują narzędzia wytwarzane z wytrzymałej stali nierdzewnej i występują w wielu wersjach. Te elementy są świetne do zdejmowania hybryd i żeli oraz do pielęgnacji skórek i zrogowaceń. Frezy o profilu stożkowym lub łzowatym doskonale sprawdzają się w przesuwaniu skórek, podczas gdy te o zaokrąglonym końcu służą do ich wygładzania. Natomiast grubsze elementy frezarek przeznaczono do usuwania żelowej czy hybrydowej warstwy oraz do redukcji zgrubień skóry, szczególnie podczas zabiegów pedicure.

Frezy ceramiczne

Frezy ceramiczne wyróżniają się tym, że nie nagrzewają się podczas tarcia, co zapobiega nieprzyjemnym doznaniami. Te o subtelniejszej gradacji są doskonałe do zdejmowania lakieru czy żelu. Dodatkowo, w przeciwieństwie do frezów metalowych, takie produkty ceramiczne pracują stabilniej i nie wywołują drgań.

Frezy karbidowe

Z kolei frezy karbidowe, wykonane z utwardzonego węglika, świetnie sprawdzają się podczas usuwania powłok hybrydowych, żelowych czy akrylowych. Wysokogranulowane tego typu narzędzia są odpowiednie do obróbki skórek przy bazie paznokcia i cieszą się opinią jednych z najbardziej wytrzymałych oraz odpornych na zużycie.

Frezy gumowe

Natomiast frezy gumowe służą głównie do finalnej obróbki płytki paznokciowej. Te o gładkiej powierzchni nadają paznokciom połysk, podczas gdy bardziej szorstkie przygotowują płytkę do aplikacji lakieru czy żelu, umożliwiając uzyskanie matowego wyglądu.

Obsługa frezarki jest prosta, co umożliwia korzystanie z niej w komforcie własnego domu. Pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, już teraz wypróbuj to urządzenie! Powodzenia podczas poszukiwań odpowiednich frezów!

Artykuł sponsorowany.