Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

O tym jak zrobiłam sobie tatuaż w Bangkoku

Trzy tygodnie temu zrobiłam sobie tatuaż w Bangkoku. Taki prezent na urodziny. Nie – nie bałam się. Tak – to było bezpieczne. Ale już 4 miesiące wcześniej dobrze się do tego przygotowałam. Poza tym to był już mój trzeci tatuaż. Zobacz jak bezpiecznie zrobić tatuaż w Bangkoku. Te zasady obowiązują również w każdym innym miejscu na Ziemi.

Tatuaż w Bangkoku

Bangkok jest dobry na tatuaż jak każde inne miejsce ale często jest demonizowany. Szczególnie po premierze filmu The Hangover Part II, którego polski tytuł miał wymowne znaczenie – Kac Vegas w Bangkoku. Pamiętacie tatuaż na twarzy jednego z bohaterów?

Żeby tak nie skończyć warto nie pić „do odciny” w miejscach, w których studia tatuażu czynne są 24h/dobę (haha). Albo mieć przy sobie osobę na tyle trzeźwą fizycznie i umysłowo aby była w stanie odciągnąć od tego pomysłu. Albo tak jak ja – zaplanować swój tatuaż z dość dużym wyprzedzeniem wybierając jego wzór, miejsce wykonania oraz studio tatuażu.

.

Na co zwracać uwagę wybierając studio tatuażu?

Tak jak wcześniej zaznaczyłam – te zasady są uniwersalne i warto je stosować w każdym miejscu. Nie tylko robiąc sobie tatuaż w Bangkoku.

.1. Rekomendacje, opinie, polecenia

Na nie warto zwracać uwagę szukając studia tatuażu oraz wybierając tatuażystę. Może masz znajomych, którzy robili już tatuaż i mogą polecić studio. Przeszperaj Internet pod kątem opinii o danym miejscu, sprawdź stronę studia na FB.

Ja szukając studia zwracam uwagę na:

 • lokalizację i dojazd – ma być dla mnie wygodnie i szybko
 • godziny otwarcia – u mnie odpadają studia czynne tylko w godzinach mojej pracy czyli w tygodniu do 17:00
 • pierwszy kontakt – jest dla mnie niezwykle ważny. Niestety chama menadżera z jednego z większych i bardziej znanych miejsc w Warszawie nie zapomnę a miejsce omijam z daleka
 • opinie w Internecie i rekomendacje znajomych

Bo tatuaż zostanie ze mną na całe życie tak jak i wspomnienie jego wykonania więc wszystko musi tutaj być idealne.

Co do tatuażysty to warto sprawdzić jaki ma styl tatuowania, czy spodoba Ci się jego kreska, wcześniejsze prace i technika, którą tatuuje.

.

.2. Higiena i bezpieczeństwo

To one są najważniejsze bo tatuaż zrobiony w kiepskich warunkach i bez zachowania podstawowych zasad higieny może być niebezpieczny dla zdrowia a nawet Twojego życia (zobacz jakie choroby mogą Ci grozić). Dlatego wybieraj profesjonalne studia (wyjątkiem będą konwenty, podczas których odbywa się masowe tatuowanie na wielkich halach ale przy zachowaniu zasad higieny), sprawdzaj w jakich warunkach wykonywane są prace, przede wszystkim z jakich narzędzi korzystają tatuażyści.

Podstawa to:

 • jednorazowe, wysterylizowane igły
 • rękawiczki jednorazowe i maska na twarzy
 • środki do dezynfekcji skóry
 • tusz nabierany w bezpieczny sposób – z jednorazowego pojemnika. Są miejsca, w których ani igły czy kijek nie są jednorazowe ani wiadro/miska z tuszem. Takich miejsc unikaj.

Ja sama nigdy nie zdecydowałabym się na tatuaż wykonywany „z wiadra”.

.

Bangkok Ink Tattoo i tatuaż Sak Yant

Bangkok Ink Tattoo znalazłam via Google. Szukałam studia, które wykonuje tradycyjne tatuaże Sak Yant (tu o nich więcej przeczytasz) metodą ręczną przy zachowaniu najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa oraz ma pracowników mówiących po angielsku.

Ze studiem skontaktowałam się przez formularz na stronie, ustaliłam termin mailowo a szczegóły przez WhatsApp. Byłam w tym dociekliwa i upierdliwa ale dopiero kiedy wszystko mi pasowało zapłaciłam zadatek przez PayPal’a. Dostałam ze studia potwierdzenie terminu wizyty oraz opis zasad tatuowania. Bo wybrałam specjalny wzór – Sak Yant Hah Taew oraz ręczną technikę tatuowania.

W Bangkok Ink Tattoo można wykonać tatuaże Sak Yant:

 • metodą maszynową – przez tatuatora w studio
 • metodą tradycyjną (kijkiem) – przez lokalnego mistrza Sak Yant
 • metodą tradycyjną (kijkiem) – przez mistrza w jego pracowni (link)

Ja zdecydowałam się na drugą opcję.

A poniżej wrzucam kilka fotek ze studia:

.

Pokój w studio Bangkok Ink Tattoo, w którym wykonywane są tatuaże Sak Yant.

Chciałam doświadczyć całego rytuały, na który składa się:

 • tatuowanie metodą tradycyjną (hand pok) – czyli kijkiem
 • złożenie datku i jego przyjęcie przez mistrza
 • błogosławieństwo dane przez mistrza

I odpowiadając na przyszłe pytania – wybrany wzór oraz metoda wykonania miały i wciąż mają dla mnie olbrzymie znaczenie.

.

tatuaż w Bangkoku

.

Higiena to podstawa

Jak widzisz zamiast bambusowego kijka była jednorazowa igła i jednorazowy metalowy kijek. Tusz wlano do jednorazowego, małego pojemnika a wszystko przy zachowaniu zasad higieny.

tatuaż w Bangkoku higiena

.

Tatuaż w Bangkoku – koniec całego rytuału i ostatnie błogosławieństwo mistrza.

tatuaż w Bangkoku

.

Tak wygląda sala, w której wykonywane są tatuaże maszynkami do tatuowania.

tatuaż w Bangkoku wnętrze

.

Jak dbać o tatuaż?

Te zasady też są uniwersalne i dotyczą każdego tatuażu – nie ważne jaką techniką został wykonany. Tatuaż po wykonaniu oklejany jest folią, która wygląda jak druga skóra. Polecono mi ją odkleić kolejnego dnia – pod prysznicem zeszła bez problemu. W moim przypadku żaden z trzech posiadanych tatuaży nie krwawił podczas wykonywania (w Kac Vegas w Bangkoku pokazana była jakaś rzeź). Żaden też się nie babrał, nie sączył a nawet jakoś specjalnie nie swędział podczas gojenia. Tylko dokładnie trzymałam się poniższych zasad:

 • nie opalałam tatuaży – lepiej jest wykonać tatuaż pod koniec wyjazdu do Bangkoku niż na początku. Nie szkodzi tak bardzo jego wykonanie na opalonej skórze jak późniejsze jego grzanie na słońcu
 • nie moczyłam tatuaży – myłam je bezwonnym mydłem i dokładnie suszyłam ręcznikiem. Długie wylegiwanie ze świeżym tatuażem w wannie, basenie czy w morzu odpada
 • smarowałam je 2x dziennie polecanym przez studio specyfikiem – i tu można dostać rozszczepienia jaźni bo każde studio ma inne do tego podejście i co innego poleca. Ja po tatuażu wykonanym jesienią w Warszawie smarowałam go maścią nagietkową a tatuaż z Bangkoku kremem na bazie oleju kokosowego. Tylko jedna reguła jest tu wspólna – smarować należy bardzo cienką warstwą tak aby nawilżyć i natłuścić skórę ale żeby jej nie zatkać. Ma się sama spokojnie goić
 • odpuściłam sobie fitness na 2 tygodnie po wykonaniu tatuażu – zauważyłam, że pocenie się nie jest przyjemne dla wytatuowanego miejsca, które zaczyna wtedy paskudnie swędzieć. Po ponad 3 tygodniach skóra jest już gotowa do ćwiczeń.

.

A oto mój tatuaż po 3 tygodniach – już zupełnie wygojony.

tatuaż w Bangkoku

.

PS

To nie jest post sponsorowany. Za tatuaż z rytuałem zapłaciłam sama – w sumie 5500 BHT. A Bangkok Ink Tattoo polecam bo jestem bardzo z miejsca oraz z tatuażu zadowolona. Co więcej – mam w planach jeszcze tu wrócić (i wróciłam – zobaczcie niżej).

Opinia przedstawiona w tym artykule jest moim subiektywnym, czysto osobistym podejściem do tatuowania.

.
.


Booking.com

[edit 23.01.2020]

Oto moje kolejne tatuaże wykonane w Bangkok Ink Studio

W styczniu 2019

Tu widać projekt. Zdjęć po nie robiłam ale te tatuaże widać na kolejnym zdjęciu. Te dwa tatuaże kosztowały około 1200 zł a wykonanie trwało około 1h.

W styczniu 2020

Największy z moich tatuaży. Ten kosztował około 1200 zł a wykonanie zajęło półtorej godziny. Robiłam go 5 stycznia i już się zagoił.

2 Komentarzy w dyskusji
“O tym jak zrobiłam sobie tatuaż w Bangkoku”
  • Hah Taew najczęściej jest tatuowany na lewym ramieniu i jako pierwszy z serii tatuaży Sak Yant. Polecam najpierw zapoznać się z podanymi przeze mnie linkami a dopiero potem wysnuwać swoje opinie. Bo AJ tatuowała się tak samo jak miliony przed nią i po niej. Zgodnie z tradycją Sak Yant.