Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa na wynos – BIOWAY na szybki lunch

Nie zawsze mam czas i ochotę na gotowanie w domu ale nigdy nie zapominam o zdrowych posiłkach jedzonych regularnie. W potrzebie idę na łatwiznę i  ratuję się zamawianiem dań na wynos. Dzisiaj opowiem Wam o wegańskim i wegetariańskim barze BIOWAY w Warszawie.

Znajdziecie go w Blue City przy Alejach Jerozolimskich (na piętrze z fast foodami), w Wola Parku oraz na Dworcu Centralnym PKP. Oferta obejmuje dania wegetariańskie, wegańskie oraz bezglutenowe a ceny wahają się od 4,90 za zupę po 19,90 za danie główne. Patrząc na rozmiar porcji pokuszę się nawet o twierdzenie, że jest tu tanio choć wiem, że to pojęcie bardzo względne.

To co mnie ciągnie do BIOWAY to chęć zjedzenia (pomimo braku czasu) „domowego”, warzywnego posiłku bez nadmiaru soli, cukru oraz tłuszczu. Kiedyś próbowałam zjeść obiad w popularnym, choć wcale nie najtańszym, sieciowym „barze mlecznym” ale zakończyło się to totalną porażką – zupą z torebki oraz sałatką doprawioną przyprawą z toną soli. Do dzisiaj nie zrozumiem popularności takich miejsc ale tłumaczę to sobie skutecznym marketingiem oraz niewiedzą klientów o tym, że są inne, zdrowsze miejsca w Warszawie a do tego niekoniecznie droższe.

Najczęściej zamawiam pieczeń z soczewicy (koniecznie z dużą ilością sosu bo jest suchawa) oraz potrawkę warzywną z tofu podawaną z kaszą gryczaną lub ryżem. Do tego trzy rodzaje surówek – bez majonezowego czy śmietanowego sosu – obiad gotowy. Jedną porcją dwie osoby mogą się najeść choć ja swojej nie dzielę i nie oddaję.

Wśród dań głównych są jeszcze kotlety ze strączków, naleśniki z warzywami, owocami lub serem, placki ziemniaczane, zapiekanki, lasagne, curry a nawet wegańskie burgery. Myślę, że każdy tu coś dla siebie smacznego wynajdzie.

Jeżeli macie BIOWAY w pobliżu i zainteresowałam Was tego rodzaju fast foodem – wiecie już gdzie wstąpić na lub po lunch albo kolację.

 

Adresy barów Bioway w Polsce

znajdziecie na stronie www

Jak dotrzeć do BLUE CITY?