Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa na wynos – Falafel Bejrut

Są takie dni kiedy siedzenie w domowym zaciszu to dla nas najlepsza opcja ale o gotowaniu nie ma mowy (bo leń nas przy tym wielki dopada – taka aura w zimie). Mamy ochotę na butelkę ulubionego wina, dobry film lub serial – tylko co z jedzeniem? Ratunku szukamy w miejscach oferujących dania na wynos. I tym oto sposobem trafiłam w końcu do niewielkiego lokalu Falafel Bejrut.

Przymierzałam się do spróbowania tutejszego hummusu i falafela już od początku wakacji – tylko nie przepadam za jedzeniem na stojąco i w pośpiechu a w środku jest miejsce na zaledwie 2-3 stołki barowe. O Falafel Bejrut nasłuchałam się samych pozytywów i zachwytów więc prędzej czy później musiałam tu zawitać – aż szkoda że tak późno.

W menu lokalu są wyłącznie pozycje wegetariańskie – a jest ich sporo w formie kanapek z przeróżnymi dodatkami (serem wegańskim, fetą, bakłażanem, granatem, warzywami) oraz zestawów w rozmiarach mniejszych i tych olbrzymich.

Zdecydowałam się na dwa duże zestawy Vegans Kingdom (25,00) oraz Vegans Bomb (25,00) – w każdym było po 5 sztuk miękkiego, pysznego falafela (dawno tak dobrego nie jadłam – jednak można usmażyć falafel tak aby nie nasiąkał litrem tłuszczu), do tego tona świeżych warzyw (pomidorów, pietruszki, rzodkiewki, granatu) oraz bakłażan i pikle. Aż miło patrzeć na te kolory. Jeden zestaw miał dodatkowo podany do sałatki ser wegański a jedna porcja falafela była nim nadziana – tylko nie wiem która. Do zestawów dołączono hummus, tahini oraz po jednej cieniutkiej, pszennej picie. Muszę Wam przyznać – porcje były nie do przejedzenia na jeden raz.

 

Falafel Bejrut zestaw vegan

Falafel Bejrut zestaw z serem

 

Najedliśmy się tym bardzo dobrze i bardzo zdrowo (w końcu to były same warzywa). Coś czuję, że Falafel Bejrut stanie się naszym ulubionym miejscem na dania na wynos w Warszawie. Wam też bardzo polecam – wpadajcie często i zamawiajcie bez oporu – to samo zdrowie.

 

informacje dodatkowe:

dojazd i parkowanie -szukajcie miejsc do parkowanie na Senatorskiej lub na samym Placu Bankowym, albo pojedźcie tu metrem

płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard

rezerwacja miejsc – niemożliwa

godziny otwarcia: pon-śr – 08:00-22:00; czw-sob – 08:00-24:00; nd – 12:00-20:00

 

Falafel Bejrut (Facebook) – lokal przy ul. Senatorska 40 został zamknięty ale do dyspozycji macie jeszcze dużo większe lokale przy Nowolipki 15 oraz Moliera 8

 

 

2 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa na wynos – Falafel Bejrut”