Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – KIKU.pl | na koreański lunch

Gonimy za nowym nie zauważając miejsc, które utrzymują się na ciężkim, warszawskim rynku już od lat. Świetnym przykładem jest restauracja KIKU.pl, przy której przeciskaliśmy się często wąskim chodnikiem, idąc gęsiego z Placu Teatralnego w stronę Krakowskiego Przedmieścia. Zwykle trzymamy się z dala od turystycznych miejsc i lokali nastawionych na jednorazową obsługę klienta. Postanowiliśmy jednak zaryzykować a do odwiedzin zachęciło nas menu wywieszone na witrynie przy KIKU a dokładnie koreańskie danie czyli placek z kimchi. 


Wnętrze jest ciemne, doświetlone przygaszonym blaskiem lamp, niewiele światła wpada przez okna. Ciężkie drewniane stoły, dla komfortu gości, oddzielono od siebie „ściankami” z czarnych sznurków. Taki ciężki wystrój nie należy do naszych ulubionych i zwykle zniechęca nas do wejścia ale tym razem byliśmy mocno zmotywowani wspomnianym plackiem.
KIKU.pl w swojej obszernej ofercie ma dania kuchni japońskiej (m.in. sushi, sashimi, zupy) i koreańskiej (m.in. bulgogi, bibimbab) – ta ostatnia staje się coraz bardziej popularna w Warszawie. W ciągu ostatnich tygodni otworzyła się Miss Kimchi przy Żelaznej, Koreana przy Filtrowej czy Onggi (przy Moliera w pobliżu KIKU). One wszystkie są jeszcze przed nami.
Muszę Wam przyznać, że dla tego placka warto pofatygować się aż w te rejony – pikantny, kwaśny, soczysty kimchi zizmi (15,00 zł mały, 30,00 zł duży) z papryką, dymką, przykryty rukolą. Mała porcja spokojnie może być daniem głównym a nawet jeżeli jesteście bardzo głodni to i tak nie przesadzajcie z drugim daniem.

 

koreańskie danie

 

Ja wybrałam koreańskie danie czyli placek z owocami morza hemul zizmi (20,00 zł mały, 40,00 zł duży) – delikatny (aż mi brakowało w nim kimchi)  i również bardzo sycący, podawany z pikantnym sosem – polecam

 

koreańskie danie

 

Wizyta w KIKU była również doskonałą okazją do zamówienia bibimbap (55,00) – skwierczących na ryżu w kamiennym naczyniu warzyw, grzybów oraz jajka – uwielbiam. Do dania serwowana jest dodatkowo zupa z pasty miso.

 

koreańskie danie
Ja wybrałam warzywny ramen (35,00) – wielką michę pełną makaronu, aromatycznego bulionu oraz cieniutko pokrojonych warzyw. Bardzo polecam jako danie główne – porcja jest olbrzymia.
koreańskie danie

 KIKU.pl bardzo pozytywnie nas zaskoczyła i dobrze nakarmiła. Pamiętajcie o tym miejscu spacerując w okolicach Placu Teatralnego.

informacje dodatkowe:

dojazd i parkowanie – możecie trafić na dzień, kiedy parking przez Teatrem Wielkim będzie pusty – skorzystajcie z niego. Przeważnie będziecie musieli szukać miejsca dalej – dużo dalej.
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express
rezerwacja miejsc – możliwa
godziny otwarcia:
pon – sob – 12:00 – 23:00
nd – 13:00 – 23:00

koreańskie danie w KIKU.pl 

Senatorska 17/19, Warszawa Śródmieście
tel: +48 22 892 09 01
mapa dojazdu:

 

1 Discussion on “Warszawa – KIKU.pl | na koreański lunch”