Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Porananas | na śniadanie

Na warszawskim Żoliborzu, przy Mickiewicza, w sąsiedztwie Hummus Bar, Faworów i Głodomorów, swoje progi otworzył nowy lokal – Porananas. Ma on w swojej nazwie jeszcze dwa słowa: Lunch & Before co dobrze obrazuje zakres wydawanych tu dań. My wybraliśmy się do Porananas na śniadanie już trzeciego dnia po otwarciu  (przez zupełny przypadek – zwykle nie odwiedzamy nowych miejsc tak wcześnie – wolimy aby się rozkręciły i dotarły). Na szczęście najgorzej jak na taką świeżynkę nie było.

Wnętrze Porananas to pastelowe kolory, kilka stolików, niewielki bar, przy którym składane są zamówienia (musieliśmy kilka minut odczekać przy swoim stoliku zanim obsługa poinformowała nas o tym) oraz menu wypisane pastelowym flamastrem na wielkim lustrze wiszącym na jednej ze ścian. Żeby coś z niego przeczytać musicie stanąć blisko lustra – niestety inaczej nic tam nie zobaczycie oprócz swojego odbicia i pastelowej ściany vis a vis niego. W zapoznaniu się z menu pomoże Wam drukowana jego wersja dostępna przy barze.

 

Porananas

 

W krótkim menu śniadaniowym niestety nie było dużego wyboru dań nam pasujących – czyli dań bez mięsa lub pszenicy (a dania lunchowe jeszcze nie były wydawane – szkoda bo miałam ochotę na faszerowane kwiaty cukinii). Była za to tostowana chałka z jogurtem i owocami (15,00), ziołowy gofr z pomidorową salsą (17,00), talerz z szynką, pastą jajeczną, białym serem, konfiturą z czereśni i pieczywem zwany tutaj śniadaniową euforią (18,00) oraz jajka z bekonem i owsianka. Zdecydowaliśmy się na te dwa ostatnie – tylko bez bekonu.
jajka sadzone (17,00) – z sałatą (okazała się miksem pomidorków) w wersji bez chipsów z bekonu. Tu za 17,00 zł spodziewałam się przy najmniej większej porcji „sałaty”.

 

Porananas
owsianka (13,00) z musem z rabarbaru i truskawkami to malutka porcja kwaśnego musu, słodkiej owsianki, prażonych migdałów i świeżych truskawek. To taka smaczna przystawka do śniadania:)

 

Porananas
Porananas to przyjemne i ładne (tak ładne) miejsce z wielkimi aspiracjami. Ja jednak po daniach śniadaniowych spodziewam się więcej na talerzu. My po takiej „uczcie” musieliśmy szybko dojeść nasze śniadanie w innym miejscu:)
Cóż – odczekamy trochę, damy Porananas dojrzeć trochę i może wrócimy – tym razem na lunch

informacje dodatkowe o Porananas:

dojazd i parkowanie – bez problemu powinniście znaleźć miejsce w okolicach Placu Inwalidów
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express
rezerwacja miejsc – możliwa
godziny otwarcia:
codziennie od 09:00 do 21:00
Porananas – ul. Mickiewicza 17, Warszawa, Żoliborz
tel: +47 724 414 141
mapa dojazdu: