Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Lokal 14 | na biznes lunch (ZAMKNIĘTE)

Warszawska oferta lokali gastronomicznych, w których można zjeść biznesowy lunch z klientem, powiększyła się ostatnio o nowe miejsce. Na (w końcu) przejezdnej Świętokrzyskiej swoje progi otworzył Lokal 14. To dwupoziomowa wielka przestrzeń urządzona zgodnie z obowiązującą modą na przyjemnie wygładzony industrial. Jest więc szarość betonowych ścian, metal w wykończeniu chociażby schodów, ciepłe brązy drewnianych mebli. Jest i wielki bar ze ścianą wypełnioną butelkami trunków wszelakich. Jest przyjemnie. Wybrałam się tu pod koniec lutego na lunch.

 


 
Lokal 14 – parter – przestronne wnętrze, do którego przez wielkie szyby sączy się do środka światło dnia
Lokal 14

 

Menu to zaledwie dwie strony – jedna z przystawkami, zupami i sałatkami (w cenach 19,00 – 38,00) a druga z danami „mącznymi, pływającymi, od rzeźnika” (w cenach 28,00 – 69,00). W Lokal 14 zjecie między innymi tatara wołowego, policzki wołowe, pappardelle z grzybami, kaczkę, burgera, gołębia.
ja zdecydowałam się na risotto (29,00) ze świeżą czarną truflą. Ta mała, bardzo aromatyczna porcja jedynie rozbudziła mój apetyt.

 

Lokal 14
moja towarzyszka wybrała sałatę z serem halloumi (38,00) – z cieciorką, pomidorami, ziołami, w oryginale podawana z chorizo. Na życzenie sałata została podana bez kiełbasy. Porcja była olbrzymia – świeże warzywa, miękki i sprężysty ser, sos, który uzupełnił całą kompozycję. Ta sałata może spokojnie stanowić danie główne.

 

Lokal 14
jako danie główne został wybrany smażony sandacz (56,00) podany ze smażonym koprem włoskim, szpinakiem, warzywnym musem oraz prażonymi orzechami. Tu również wszystko grało – świeża ryba, pachnący anyżem i słodki po podsmażeniu koper, czosnkowy szpinak, słodki mus. Danie warte było zamówienia.

 

Lokal 14
Lokal 14 to ciekawe miejsce na mapie Warszawy i niedawno otwartej ul. Świętokrzyskiej. Ceny potrwa mogą jednak wskazywać na to, że miejsce skupia się bardziej na karmieniu biznesmenów z pobliskiego NBP, NSA czy Ministerstwa Finansów.
Uwaga – mała woda kosztuje tutaj 10,00 zł – rozbój w biały dzień

informacje dodatkowe o Lokal 14

dojazd i parkowanie – na Świętokrzyska na odcinku pomiędzy Marszałkowską o Nowym Światem praktycznie nie ma miejsc parkingowych. Szukajcie wolnych na sąsiednich uliczkach
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
rezerwacja miejsc – możliwa
godziny otwarcia:
pon – son – 08:30 24:00
nd – 10:00 – 22:00
Lokal 14  – ul. Świętokrzyska 14, Warszawa Śródmieście
tel: +48 22 116 76 69
mapa dojazdu:

 

1 Discussion on “Warszawa – Lokal 14 | na biznes lunch (ZAMKNIĘTE)”