Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Hotele w Polsce – Poziom 511 | na weekend

Do Hotelu Poziom 511 wybieraliśmy się jak w powiedzeniu „sójka za morze”. W końcu się udało – spontaniczne wyjazdy najlepiej nam wychodzą. Hotel odwiedziliśmy w andrzejkowy weekend – udało nam się załapać na wieczór muzyczny, pierwszy śnieg i mróz oraz ostatni w tym roku spacer po sąsiadującym z hotelem Zamku w Ogrodzieńcu. Zapraszam na fotorelację – oto Hotel Poziom 511.


Poziom 511 Design Hotel & SPA ulokowany został na wzgórzu pod zamkiem w Ogrodzieńcu, wśród wapiennych skał – przytulony do nich.
Hotel Poziom 511
nowa część hotelu – jeżeli chcecie wypocząć polecamy właśnie w niej rezerwować pokoje
Hotel Poziom 511
Pokój w starszej części hotelu – restauracyjnej. Podczas pobytu nie wybierajcie tej części jeżeli chcecie się wyspać. Niestety nagłośnienie w restauracji zostało umieszczone pod sufitem, tak że nawet przy ściszonej muzyce basy rozchodzą się po pierwszym piętrze i dudnią – do późnej nocy i od 6 rano. Obsługa o tym wie i nic z tym nie robi – i to właśnie jest najgorsze – przekonaliśmy się o tym rano zwracając uwagę recepcji.
Hotel Poziom 511
główna restauracja w Hotel Poziom 511 – przyjemna, klimatyczna. My trafiliśmy na miłą i kompetentną obsługę
Hotel Poziom 511
druga sala restauracyjna – trochę mniejsza, utrzymana w jasnych kolorach
 
Hotel Poziom 511
 
 
 
hall w części restauracyjnej z monumentalną ścianą – skałą do której hotel Poziom 511 został dobudowany
 
Hotel Poziom 511
 
 
Teraz pora na cześć kulinarną pobytu. Podczas weekendu mieliśmy okazję zdegustować prawie całe menu – przynajmniej tą jego część, która wpisywała się na naszą filozofię jedzenia czyli unikanie pszennych węglowodanów a zajadanie się warzywami, owocami morza i chudym mięsem. Ja do tego dołożyłam ostatnio unikanie również mięsa więc wszystkie dania mięsne były wyborem M.
 
zupa krem z białych warzyw (19,00) z chorizo – gęsty, delikatny krem przełamany wyraźnym smakiem pikantnej kiełbaski chorizo. Dobry wybór dla miłośników kiełbasy
 
Hotel Poziom 511
pikantna zupa rybna (24,00) z łososiem, krewetkami i warzywami. Dobrze doprawiona, na pomidorowym wywarze, z dużą ilością owoców morza i warzyw – taka jaką lubię
Hotel Poziom 511
przystawka – krewetki ze szpinakiem, mango i chorizo (29,00) – niewielkie danie – bardziej widowiskowe niż praktyczne
Hotel Poziom 511

 

 
sałatka z karczochami (19,00) – to mix sałat podany z niewielką ilością ciecierzycy, marynowanymi karczochami oraz sosem vinegrete. Uznałabym ją raczej jako dodatek do dania głównego a niżeli samodzielne danie.
Hotel Poziom 511

 

sałata z gruszką, smażonym kozim serem, szpinakiem i owocami (26,00) – ta sałatka dzięki mnogości składników była bardziej pożywna, choć szkoda w niej smażonego sera i panierki, która stłumiła cały jego smak

 

Hotel Poziom 511
 
 
risotto grzybowe (29,00) – tak dobre, że w ciągu dwóch dni jadłam je aż trzy razy:) Wyraźne w smaku, aromatyczne, z nierozgotowanym ryżem – co się chwali.
Hotel Poziom 511
grillowana polędwica wołowa (79,00) – na życzenie podana jedynie z grillowanymi warzywami bez ziemniaków. Porządny kawałek dobrego mięsa.

Hotel Poziom 511
 
Podczas andrzejkowej kolacji mieliśmy okazję jeść bardzo dobrze przygotowane ryby – pieczonego pstrąga i smażonego jesiotra. Jeżeli miałabym polecać to pstrąg był zdecydowanie lepszy.

A co na śniadanie? Bardzo dobrze, że Poziom 511 stawia na zdrowe jedzenie a nie tylko na boczek i pieczywo. Sniadaniowo byliśmy w stanie najeść się warzywami, serem i jajecznicą.
 
Hotel Poziom 511
A na deser świeże owoce i koktajle
Hotel Poziom 511
Poziom 511 ku naszemu wielkiemu zadowoleniu podaje owocowo-warzywne koktajle
sok ochronny (15,00) – ananas, banan, pomarańcza

 

Hotel Poziom 511
sok oczyszczający (15,00) z jabłkiem, marchewką, ananasem i imbirem – idealny na ciężki poranek
 
Hotel Poziom 511
 
 
A co po porannym obżarstwie można zobaczyć w okolicy? Koniecznie sąsiadujący z Hotelem Poziom 511 monumentalny Zamek w Ogrodzieńcu
 

 

Hotel Poziom 511

 

Hotel Poziom 511
 


Jeżeli chcecie odpocząć od zgiełku miasta, od pracy i codziennego pędu – wybierzcie się do Hotelu Poziom 511. Nawet jeżeli będzie to jedynie weekend – skorzystajcie ze SPA, zjedźcie romantyczną kolację, napijcie się wina (te dostarcza Robert Mielżyński). 

informacje dodatkowe o Hotel Poziom 511:

 
dojazd – kierujcie się wskazówkami GPS:) lub dojeździe pociągiem do Zawiercia i dalej taksówką około 15km
Poziom 511 Design Hotel & SPA (Facebook) – ul. Bonerów 33, 42-440 Ogrodzieniec
mapa dojazdu: