Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – La Maison | na szybki lunch

Napięty kalendarz, krótkie przerwy pomiędzy spotkaniami, brak czasu na przekąszenie nawet małej sałatki – tak coraz częściej wygląda mój tydzień pracy. Przed śmiercią głodową ratują mnie późne lunche w drodze do domu oraz niestety czasami bardzo późne kolacje. W tygodniu właśnie po pracy wpadłam na szybki lunch do La Maison Gourmand – wcześniej byłam tu jedynie na śniadaniu (opisanym tutaj).

 


 
Po szybkim przejrzeniu krótkiego menu mój towarzysz wybrał lasagne z mięsem (28,00) – podaną w głębokiej misce (wydłubanie jej z niej nie było proste) w towarzystwie kolejnej miski z sałatką. Tego dania nie próbowałam ale wyglądało na to, że było smaczne – zostało pochłonięte w oka mgnieniu.
 
La Maison Gourmand
Mój wybór to wypatrzone w menu krewetki z chorizo (24,00) – idealnie przyrządzone, pikantne, wyraźne i odpowiednio miękkie – to był doskonały traf i na pewni kiedyś jeszcze się na nie skuszę.
 
La Maison Gourmand
Beignets de courgette czyli korsykańskie placki z cukinii (10,00) – porcja całkiem spora jak na przystawkę, placuszki były dobrze doprawione i chrupiące. Tylko po co znowu to balsamico na sałacie?

 

La Maison Gourmand
Już kolejny raz przekonałam się, że La Maison Gourmand jest przyjemnym miejscem, z szybką i miłą obsługą, w którym można zjeść smaczne śniadanie (pisałam o tym tutaj) jak również przyjemny i szybki lunch – a wiecie, że w trakcie pracy każda minuta spędzona poza biurem jest na wagę złota. Tu na pewno nie stracicie czasu na zbyt długie oczekiwanie na zamówione dania.
 

informacje dodatkowe o La Maison Gourmand:

dojazd i parkowanie – na ulicy Chłodnej po niedawnym remoncie trudno o wolne miejsca parkingowe, my przeważnie parkujemy na Waliców lub na Chłodnej ale po drugiej stronie ulicy Żelaznej
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
rezerwacja miejsc – możliwa i szczególnie polecana w weekendy   – miejsce serwuje również lody i różne desery więc pełno tu rodzin z dziećmi zajadających się słodyczami
godziny otwarcia:
codziennie 08:30 – 23:00
La Maison Gourmant – ul. Chłodna 15, Warszawa, Wola
tel: +48 22 652 36 60
mapa dojazdu czyli jak tu trafić: