Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – La Maison | na śniadanie | na lunch | na koktajl

Są takie weekendy, kiedy śpimy długo, wstajemy leniwie, trochę zmuszamy się do porannych ćwiczeń ale trwamy przy nich i w końcu wychodzimy z domu na późne śniadanie. Całe szczęście, że są w Warszawie miejsca, w których śniadania podawane są do późna. Do jednego z nich trafiliśmy tydzień temu – La Maison Gourmand to nowe/ nie nowe miejsce na Chłodnej w Warszawie, w którym do niedawna była jedynie cukiernia – obecnie to również restauracja serwująca dnia kuchni francuskiej i międzynarodowej oraz śniadania. Zobaczcie czy La Maison na śniadanie to dobry pomysł.

Lokal (lodziarnia) został powiększony o część restauracyjną, koktajl bar oraz kuchnię otwartą na widok gości. Przy wejściu głównym pozostawiono ladę z lodami oraz lady zastawione ciastami – część gości nadal kojarzy to miejsce właśnie ze słodyczami. Obecne wnętrze choć duże to zostało urządzone przytulnie – pod oknami ustawiono obite w miękką tkaninę ławki, ściany ozdobiono ręcznie malowanymi rysunkami, z sufitu zwisają lampy różnych kształtów, przez okna do środka sączy się światło. Usiedliśmy w rogu przy oknie – chcieliśmy nacieszyć się słońcem ostatnich dni lata.

La Maison na śniadanie

Do La Maison przyszliśmy na śniadanie, które podawane są tutaj do 15:00. A tutejsza śniadaniowa karta to bogactwo smaków i wypiekane na miejscu pieczywo – croissanty, ciastka z czekoladą, brioszki, quiche na słodko oraz quiche wytrawne – z łososiem, boczkiem, serem kozim, domowa granola, płatki owsiane, muesli z jogurtem i owocami, deska serów, domowe konfitury, twarożek, dania z jajek, pancakes na słodko, tartiny oraz klasyczne croque madame oraz croque monsieur. Aż trudno się na coś zdecydować:)M rozpoczął popołudniowe śniadanie od płatków owsianych z ciepłym mlekiem (8,00) oraz kawy (9,00). Przypomniały mi się zupy mleczne z dzieciństwa – płatki kukurydziane, słodkie ciepłe mleko, miód.

 
La Maison na śniadanie
Ja wolę śniadanie wytrawne – quiche z łososiem i szpinakiem (8,90) oraz z serem kozim i szpinakiem (8,90) były dobrym wyborem – choć mogły być lepiej podgrzane. Podano do nich niewielkie porcje sałaty.
La Maison na śniadanie

 

La Maison na śniadanie
La Maison na śniadanie
 
wyśmienitym wyborem były jajka La Maison Style (12,00) – dwa jajka sadzone podano na naleśniku w towarzystwie warzyw na ciepło, suszonych pomidorów oraz sałaty. Ta zacna porcja była ukoronowaniem naszego śniadania

 

La Maison na śniadanie
na deser nie daliśmy się namówić – deserów nie jadamy a poza tym i  tak nie mieliśmy na nic więcej już miejsca. Poczęstowano nas na koniec pomidorowymi lodami, które czasami dostępne są w lodziarni a na stałe są dodatkiem do jednej z sałatek podawanych w karcie lunchowej. Takie warzywne lody mogę jeść:)

 

La Maison na śniadanie
Nie ma weekendowych śniadań bez wina – za Chardonnay nie przepadam ale jak nie mam innego wyboru to zadowolę się francuskim Chardonnay.
 
La Maison na śniadanie
La Maison na śniadanie to dobra propozycja. Koniecznie musimy wybrać się tutaj na lunch – spróbować dań z karty obiadowej.

informacje dodatkowe o La Maison na śniadanie:

dojazd i parkowanie – na Chłodnej w około kościoła po remoncie trudno o wolne miejsca parkingowe, my przeważnie parkujemy na Waliców
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
rezerwacja miejsc – możliwa
godziny otwarcia:
codziennie 08:30 – 23:00
La Maison Gourmand  – ul. Chłodna 15, Warszawa, Wola
tel: +48 22 652 36 60
mapa dojazdu: