Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Bistro de la Gare | na lunch – ZAMKNIĘTE

W galeriach handlowych jadam rzadko – najczęściej przy okazji wyjścia do kina lub na lunch. Ostatnio upodobałam sobie Galerię Mokotów w Warszawie, w której można zjeść w kilku smacznych miejscach: Monique Bakery & Wine, Bali Cafe & Dim Sum House, czy Vapiano. Po długich przygotowaniach w Alei Smaków Galerii Mokotów otworzyła się kolejna restauracja. Bistro de la Gare to siostra krakowskiego lokalu o tej samej nazwie (Dawnej Restauracji Dworcowej w Galerii Krakowskiej). W Bistro del la Gare zjadłam w tygodniu lunch.

Lokal mieści się na ostatnim piętrze Galerii Mokotów w Alei Smaków po lewej stronie od wejścia z parkingu. Tak jak sąsiednia Bali Cafe tak i Bistro de la Gare ma kilka stolików wystawionych w oszklonym patio z widokiem na parking. Wnętrze urządzono prosto – wygodne obite ławki, niskie oraz wysokie stoliki, otwarta na restaurację kuchnia i bar. Przyjemnie tu.

Bistro de la Gare

 

W menu Bistro de la Gare zalazłam tosty croque-monsieur i croque-madame, sałaty z kozim serem i gruszką czy wątróbką drobiową, tatara wołowego i z łososia, ślimaki, krewetki, zupy z pomidorów, francuską cebulową, pikantną gulaszową czy gęstą zupę rybną, makarony, steki, desery. Taki międzynarodowy miks. Ja już standardowo zamówiłam zupę rybną a po niej już mniej standardowo jak na mnie czyli steka z polędwicy. Dania podano szybko jak na porę lunchu.

gęsta zupa rybna (19,00) – z łososiem, dorszem, krewetką i grzankami aioli. Dobrze doprawiona, lekko pikantna, aromatyczna zupa ze sporą wkładką owoców morza. Pycha

 

Bistro de la Gare

stek z polędwicy (58,00) w sosie z zielonego pieprzu z dodatkową czerwoną kapustą (5,00). Dostałam tak jak poprosiłam – krwisty kawałek dobrego mięsa z bardzo dobrym wyraźnym sosem i smaczną, delikatnie przyprawioną miękką kapustą.

 

Bistro de la Gare

Cieszy mnie to, że w galerii handlowej otwierają się warte odwiedzenia restauracje a nie tylko kolejne fast-foodowe punkty. Myślę, że jeszcze nie raz zjem lunch w Bistro de la Gare.

informacje dodatkowe o Bistro de la Gare: ZAMKNIĘTĘ

dojazd i parkowanie – najlepiej wjechać na ostatni poziom parkingu w Galerii Mokotów, w tygodniu pierwsze 3 godziny parkowania są bezpłatne, w weekendy parkowanie jest bezpłatne

płatność – gotówka, karta

rezerwacja miejsc – możliwa

godziny otwarcia:
pon – sob – 10:00 – 22:00
nd – 10:00 – 21:00

Bistro de la Gare – Galeria Mokotów, ul. Wołoska 12, Warszawa Mokotów
tel: +48 503 820 444

mapa dojazdu: