Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Spotkanie w Vapiano

Pierwsza restauracja Vapiano w Polsce, oferująca dania kuchni włoskiej, zlokalizowana została w budynku Marynarska Business Park w biznesowej części Warszawy. W tygodniu przyciąga głównie pracujących z pobliskich biurowców, w weekendy rodziny z dziećmi. Specyficzny dla tej sieci system kart chipowych oraz możliwość zamawiania dań w stacjach tj.: pizza, pasta, sałaty, szybko przyjął się wśród klientów doceniających szybkość obsługi i wolność zamawiania – kolejnych pozycji menu:). Oto wstęp do mojego kolejnego postu – tym razem o restauracji, której korzenie sięgają Hamburga a menu dalekiej Italii.

 

Dla mnie Vapiano jest miejscem, w którym mam pewność, że zjem szybko i smacznie – a głodna bywam często i intensywnie:) O ile w tygodniu, szczególnie w porze lunchu, nie ciągnie mnie na biznesowy Mokotów, to w weekendy Vapiano na Taśmowej jest dobrym miejscem na spotkania ze znajomymi – tymi z dziećmi:). Dzieciaki biegają po wytyczonym placu zabaw oraz po całej restauracji, a my możemy choć chwilę pogadać.

Żywe drzewo oliwne

Vapiano
W trakcie ostatniej wizyty w Vapiano zamówiliśmy, już standardowo, krem z pomidorów, pasty na penne (makarony produkowane są na miejscu) oraz sałatę do nich. A ja miałam okazję zamówić dodatkowo białe wino – na kieliszki do wybory jest Don Thomas Chardonnay, Garganega Pinot Grigio, Soave Corte Giara.
Krem z pomidorów (bez śmietany i grzanek) (9.00)
Vapiano

Pasta pomodoro na penne, a pomidorkami chilli, cebulą oraz obowiązkowo extra chilli i rukolą (15,90)

 

Vapiano
Pasta filetto di manzo e rukola z polędwicą wołową, grzybami, cukinią, marchewką, cebulą, rukolą i białym winem (30,90)
Vapiano
Dla przeciwwagi do bomby węglowodanowej jaką jest makaron dodatkowo zamówiona została sałata strawberry spinach z kozim serem, orzeszkami pinii oraz szpinakiem i truskawkami:) (około 20,00)
Vapiano

 

Spotkanie było długie i głośne (nasze rozmowy, wrzaski, śmiech a czasami i płacz dzieci:). Natomiast kulinarnie było bez niespodzianek jak na sieciówkę przystało – co w odniesieniu do Vapiano jest tylko pozytywem.
Za opisane dania plus kawa, woda oraz trzy kieliszki wina zapłaciliśmy 147 zł – miło:)

 

Informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – przy Taśmowej w weekendy oraz w tygodniu po 19:00 można swobodnie zaparkować. Na al. Jerozolimskich z parkowanie cały tydzień jest ciężko ale za to dojazd komunikacją miejską dogodny. Galeria Mokotów w weekendy ma parkowanie gratis.
rezerwacja stolikówVapiano nie ma rezerwacji stolików, poza tym restauracje tej sieci są bardzo duże, że raczej nie ma problemu ze znalezieniem wolnego miejsca, chyba że w tygodniu w porze lunchu:)
godziny otwarcia:
al. Jerozolimskie – pon – czw od 09:00 do 23:00, pt od 09:00 do 01:00, sob od 11:00 do 01:00, nd 11:00 do 23:00
Taśmowa 7 – pon – pt od 10:00 do 22:00, sob – nd 12:00 do 23:00
Galeria Mokotów – pon – sob od 10:00 do 23:00, nd 11:00 do 23:00
Vapiano jest nieczynne tylko Wielką Niedzielę Świąt Wielkanocnych oraz 1 dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia)
Vapiano (www, Facebook) na al. Jerozolimskich 63 (Warszawa Śródmieście) wejście od Emilii Plater, ma pięknie położony bar na 1 piętrze – zawieszony w studni budynku.
Od lipca 2013 czynne jest nowe Vapiano w Galerii Mokotów, ul. Wołoskiej 12
W poście opisałam wizytę w Vapiano na ul. Taśmowej 7 (Mokotów)