Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Poznań – Tapas Bar

Są takie wieczory kiedy już najedzeni szukamy miejsca bardziej na wino, posiedzenie w zatłoczonym miejscu, chłonięcie zgiełku miasta niż próbowanie kolejnych dań. Tak było podczas naszego pobytu w Poznaniu kiedy chcieliśmy przemieścić się z MOMO (opis wizyty znajdziecie tutaj) do jakiegoś baru. Foursquare wskazał nam Tapas Bar na Starym Rynku (tak – czasami korzystam z tej aplikacji – z większym lub mniejszym sukcesem). Do Tapas Bar w Poznaniu wybraliśmy się na wino a przy okazji coś jednak zjedliśmy.

To był ten mroźny lodowaty wieczór kiedy każda minuta spędzona na dworze powodowała odmrożenia nosa i uszu. Z MOMO do Tapas Baru daleko nie jest – wystarczy przejść przez Stary Rynek – a jednak po dojściu do celu znowu byłam głodna i marzyłam o ciepłej zupie. Tapas Bar to dwa poziomy, urządzone w ciemnych barowych kolorach – drewno, ciemne sofy. Wraz z nadejściem później piątkowej pory miejsce zapełniało się klientami – zamawiającymi makarony, tapasy, piwo czy wino. My zaczęliśmy od rozgrzania się zupą tapasową, zamówiliśmy do niej butelkę wina domowego a po pewnym czasie do wina przekąski a do przekąsek wino. Tak – wieczór był przyjemny – poranek już nie tak bardzo.
zupa tapasowa (18,00) – z papryką, warzywami, gorąca, aromatyczna, rozgrzewająca
Tapas Bar w Poznaniu
tapas na ciepło (39,00) – chorizo, krewetki, bulety, pieczarki, papryka – dobre do wina
Tapas Bar w Poznaniu
tapas sandwich (12,00) za trzy kanapki z pastami bakłażan z wątróbką, oliwki i anchois oraz pastą tuńczykową – była to duża przekąska nawet na dwie osoby
Tapas Bar w Poznaniu
wino domowe (60,00 zł za butelkę) – jak na temptanillo przystało – proste, niezobowiązujące i niewymagające, dobre na każdą okazję
Tapas Bar w Poznaniu
W Tapas Barze spędziliśmy przyjemy wieczór, choć za tak tłustą i ciężką kuchnią nie przepadamy. W zimowy mroźny wieczór może być ona jednak pomocna.
Tapas Bar to dobre miejsce na spotkanie z przyjaciółmi przy winie, piwie i przekąskach. Pasjonaci hiszpańskiej kuchni odnajdą w menu ciekawe pozycje.

informacje dodatkowe o Tapas Bar w Poznaniu:

dojazd i parkowanieTapas Bar mieście się na Starym Rynku i trzeba do niego dojść
rezerwacja miejsc – dla chętnych na spędzenie tu wieczoru zalecam rezerwację, miejsce było zatłoczone
godziny otwarcia: od 10:00
płatność – gotówka, karta
Tapas Bar – Stary Rynek 60 (wejście od Wrocławskiej), Poznań
tel: 61 852 85 32
mapa dojazdu: