Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Why Thai – Knajpa Roku 2013 wg czytelników Gazety Wyborczej

Nie od dzisiaj wiadomo, że kuchnia tajska jest jedną z moich ulubionych. Dzięki wyrazistości smaków, aromatów oraz pikantności przypraw jest również doskonała na „kryzys dnia następnego” i okazała się zbawienna dla nas w pierwszy dzień nowego roku:) Pierwszego stycznia na kolację wybraliśmy się do Why Thai restauracja – zachwalanej przez bloggerów i klientów, która w 2013 przez czytelników Gazety Wyborczej została wybrana „Knajpą Roku”.
 

Why Thai Food & Wine to niewielka, elegancka i nowocześnie urządzona tajska restauracja, w wystroju której dominuje szarość ścian oraz jasne drewno mebli. Jaskrawe kolory zobaczymy jedynie na obrazach oraz w serwowanych daniach:)

Why Thai – stoły i obrazy
Why Thai restauracja
Wiedzieliśmy, że od czasu nominacji i wygranej w plebiscycie Gazety Wyborczej Why Thai jest obleganym miejscem i trudno tu o wolny stolik. Mieliśmy pewne problemy z telefoniczną rezerwacją miejsca a robiliśmy ją na ostatnią chwilę pierwszego stycznia w południe (usłyszeliśmy, że nie ma stolików, po pytaniu czy możemy zająć miejsce przy barze jeden stolik się znalazł) – ku naszemu zdziwieniu po przyjeździe na miejsce jedynie dwa stoły były zajęte i a żaden z wolnych nie miał kartki z napisem rezerwacja – czyżby obsłudze nie chciało się tego dnia pracować?:) Zresztą do samej obsługi też mam pewne zastrzeżenia a stali czytelnicy mojego bloga wiedzą, że nie często zdarza mi się na obsługę narzekać – bardziej nadętej i naburmuszonej obsługi dawno nie widziałam. Aż odechciewa się siedzieć w takim miejscu i zamawiać kolejne dania.
Dość jednak marudzenia – przejdę do najważniejszej części opisu a mianowicie do zamówionych potraw:) Zdarza nam się eksperymentować i wybierać nieznane wcześniej dania – tak było tym razem w Why Thai z zupą congee czyli jak się okazało kleikiem ryżowym. Po pozostałych pozycjach wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać – z przystawek wybraliśmy kalmary oraz wegetariańskie sajgonki, jako dania główne smażone kalmary i pad thai wegetariański.
zupa congee (25,00) – czyli kleik ryżowy z trawą cytrynową, szczypiorkiem, chilli, imbirem i owocami morza. Warto choć raz w życiu spróbować tej zupy ale dla nas raz wystarczy:)
Why Thai restauracja
grillowane kalmary z salsą z mango (18,00) – świeże, chrupiące (nie podeszwowo-gumowane jak to się zdarza w innych lokalach) pięknie podane z pachnącą salsą z mango – zdecydowanie polecam:)
Why Thai restauracja
świeże wegetariańskie sajgonki (14,00) – w sumie niby zwyczajne a jednak zachwycają – chrupkie warzywa z miętą, cieniutki papier ryżowy, aromatyczny sos – do tego piękne podanie:)
Why Thai restauracja
smażone kalmary z warzywami (44,00) – to chrupkie kalmary i równie świeże warzywa podane w aromatycznym lekko pikantnym sosie.
Why Thai restauracja
pad thai wegetariański (33,00) – to poprawnie wykonane smaczne danie – makaron nie był sklejoną kluską tylko dobrze obtoczonymi w sosie z tamaryndowca ryżowymi wstążkami podanymi z tofu, kiełkami i szczypiorem. Warto spróbować żeby mieć porównanie z innymi restauracjami podającymi pad thai – ten był bardzo dobry
Why Thai restauracja
tego wieczoru degustowałam Domaine de Menard Curvee Marine 2012 – świeże w smaku, lekko owocowe ale wytrawne – pasuje do owoców morza
Why Thai restauracja
Why Thai Food & Wine jest elegancką tajską restauracją – dobrą na spotkanie biznesowe czy romantyczną kolację. Uważam jednak, że ceny oferowanych dań są lekko za wysokie (widocznie lokalizacja blisko Sejmu zobowiązuje:) – znam miejsca, w których można zjeść równie dobrze za prawie połowę tej ceny. Co do obsługi mam najwięcej zastrzeżeń i tylko ona powstrzymuje mnie przed chęcią powrotu do Why Thai. Może kiedyś jeszcze się skuszę – ale jedynie ze względu na kuchnię – to ona uratowała nasze noworoczne wyjście:)
Za opisane dania plus napoje zapłaciliśmy 218,00 zł

informacje dodatkowe o Why Thai restauracja:

dojazd i parkowanie – dojazd od strony Placu Trzech Krzyży, parkowanie utrudnione
rezerwacja miejsc – zalecana
płatność – gotówka, karty Visa i Mastercard
godziny otwarcia:
pon – czw – 12:00 – 23:00
pt – sob – 12:00 – 00:00
nd – 12:00 – 23:00
Why Thai Food & Wine  – ul. Wiejska 13, Warszawa Śródmieście
tel: 22 625 76 98, +48 790 869 977
mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę