Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Opasły Tom PIW – kuchnia autorska

W końcu i ja zawitałam do Opasłego Tomu PIW zachęcona pozytywnymi opiniami i recenzjami. Autorska kuchnia Agaty Wojdy przypadła do gustu niejednej osobie – i ja chciałam posmakować w zachwalanych daniach – szczególnie gęsinie.  Okazją był lunch z dawno nie widzianą przyjaciółką. Opasły Tom PIW to niewielki ale elegancki lokal – kilka stolików ustawionych w dwóch małych salach, z jednej można obserwować kuchnię.


Opasły Tom PIT to jedna z restauracji Państwa Kręglickich, którzy są od ponad 20 lat prowadzą dobrze prosperujące restauracje – El Popo, Meltemi, Chianti, Fortecy czy Santorini. Wystrój Opasłego Tomu nawiązuje do mieszczącej się tu dawniej księgarni.
  
Opasły Tom PIW – stoliki vis a vis kuchni i pracujących w dużym tempie kucharzy
Opasły Tom PIW
 
W Opasłym Tomie obowiązuje bardzo krótkie ale często zmieniane sezonowe menu – dosłownie kilka dań na zimno i ciepło oraz desery. Spoza karty zamówiłam zupę krem z pasternaku z półgęskiem a moja przyjaciółka udko gęsi (jednak na mięso nie miałam tego dnia ochoty), z karty wybrałam rybę gładzicę z warzywami.
zupa krem z pasternaku z półgęskiem (18,00) z kremem chrzanowym i wiórkami z jabłek – zupa byłą delikatna i pożywna choć półgęska niewiele w niej znalazłam – niestety krem chrzanowy zawierał też śmietanę – mój błąd (a później ból), że nie zapytałam o to wcześniej
Opasły Tom PIW
gładzica z warzywami (47,00) – to delikatna w smaku ryba podana z chrupiącą cukinią, groszkiem cukrowym, bobem, ziołowym aioli i kurkami – bardzo dobre danie:) warte polecenia:)
Opasły Tom PIW
udko gęsie z czerwoną kapustą (59,00) – z marynowanymi podgrzybkami i ziemniakami. Danie było smaczne, wyraziste – jednak do gęsi nadal przekonać się nie mogę – i chodzi tu wyłącznie o smak gęsiego mięsa, który mi osobiście nie odpowiada (ale w końcu za mięsem nie przepadam tak bardzo jak za rybami:)
Opasły Tom PIW
Zamówione porcje były duże i nie zostawiły już miejsca na nic poza herbatą – a wieść gminna niesie, że w Opasłym Tomie warto i deserów spróbować:)
Opasły Tom PIW to dobre miejsce na lunch, biznesowe spotkanie czy na elegancką kolację. Warto pamiętać o tym miejscu skrytym na imprezowej ulicy Foksal
Rachunek za opisane dania wyniósł 148,00 zł

informacje dodatkowe o Opasły Tom PIW:

dojazd i parkowanie – na ul. Foksal można wjechać od Tamki,innym rozwiązaniem jest parkowanie w okolicach al. Jerozolimskich
rezerwacja miejsc – zalecana
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard
godziny otwarcia:
codziennie 12:00 – 23:00
Opasły Tom PIW – ul. Foksal 17, Warszawa Śródmieście
tel: 22 621 18 81
mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę