Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Croque Madame – śniadanie na Nowym Świecie

Wspominałam już o tym, że na nowo poznaję ul. Nowy Świat i na nowo zaczynam odkrywać ten rejon Warszawy. Wprawdzie restauracja/kawiarnia Croque Madame nie jest w moim typie jeżeli chodzi o wystrój (przypomina cytuję M. „księżniczkowe królestwo”) to odpowiada mi kulinarnie. Wnętrz Crogue Madame nawiązuje do stylu prowansalskiego – lekkiej, sielskiej  aranżacji wypełnionej białymi, różowymi i lawendowymi elementami. W Crogue Madame byłam na śniadaniu.

 

Lokal mieszczący się przy popularnej turystycznie ulicy Warszawy jest niewielki i przeważnie zatłoczony. Spotkać w nim można turystów, ekspatów ale i Warszawiaków. Croque Madame oferuje duży wybór wypieków słodkich i nie tylko a zjeść tu można śniadania (kilka zestawów do wyboru), lunch czy po prostu wpaść na kawę i ciastko czy lampkę wina:) W miniony pierwszy weekend listopada można było jeszcze skorzystać z wystawionych na zewnątrz stolików:
Croque Madame
Wnętrze Croque Madame to kilka stolików i duży bar, przy którym składane i odbierane są zamówienia.
Croque Madame
Nie ma to jak kieliszek Chardonnay do śniadania:)
Croque Madame
Podczas ostatniego śniadania zamówiliśmy zestaw past dla mnie oraz jajecznicę dla M.
zestaw śniadaniowy pasty (15,00) to niewielkie porcje pasty jajecznej, pasty z białego serka z łososiem, sałatki z pomidorów, porcji razowej bagiety oraz chleba z żurawiną. Zestaw jest smaczny jednak porcje past trochę za małe
Croque Madame
jajecznica z szynką (15,00) – to niewielka porcja jajecznicy smażonej na maśle podawana z mikro sałatką z pomidorów oraz trzema rodzajami pieczywa. Również smaczne i małe:)
Croque Madame
Croque Madame można zjeść smaczne estetycznie podane śniadanie w ładnym miejscu – o ile tylko znajdzie się wolny stolik:)
Informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – wjazd samochodem na ul. Nowy Świat jest zabroniony (chyba że jest to taksówka). Najbliższe miejsca parkingowe są na Al. Jerozolimskich
rezerwacja stolików – jest możliwa – jeżeli chcecie mieć pewność wolnego miejsca warto je zarezerwować
godziny otwarcia:
codziennie od 08:00 do 23:00
Croque Madame (Facebook) – ul. Nowy Świat 41, Warszawa Śródmieście
tel: +48 530 757 200