Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Weekendowy lunch w Trattoria Rucola

W mijający weekend podążając za smakami kuchni śródziemnomorskiej kroki swe skierowaliśmy do restauracji Trattoria Rucola na Kruczej w Warszawie, w sąsiedztwie której powstały niedawno nowe lokale takie jak Niezłe Ziółko oraz Bydło i Poidło. Nie była to nasza pierwsza wizyta w tym miejscu stąd wiedzieliśmy, że znajdziemy tu bogaty wybór dań włoskich oraz duże porcje, które z pewnością zaspokoją nasz głód:)



Trattoria Rucola na Kruczej jest jedną z trzech restauracji o tej nazwie w Warszawie – ja zawsze wybieram tą lokalizacji z racji odległości od pracy i domu oraz łatwości w znalezieniu miejsca parkingowego – choć z tym w weekendy jest najgorzej. Po kilku minutach udało nam się znaleźć parking i mogliśmy udać się na lunch. Pomimo tłoku w środku oraz  braku wcześniejszej rezerwacji dostaliśmy stolik na górze i mogliśmy przystąpić do wyboru dań – a jest tu z czego wybierać. Oczywiście główne miejsce w menu zajmują pizze i pasty, które przyciągają do Trattori Rucola tłumy a w weekendy tłumy z dziećmi (na górze znajduje się mały plac zabawa). W menu znajduje się również pokaźna lista sałat, dań mięsnych i ryb – czyli pozycje dla nas.

Restauracja Trattoria Rucola zajmuje dwa poziomy – na górnym znajduje się wspomniany plac zabaw także jeżeli ktoś (tak jak my) chce zjeść w ciszy i spokoju (a nie dzieci są tu problemem ale ich walczący z otoczeniem rodzice) to rekomenduję rezerwację stolika na dole. Niestety nas posadzono na górze.
Standardowo na start zamówiliśmy zupy – jedyną zupą tego dnia była pomodoro. Wielkie talerze gęstego, słodkawego pomidorowego kremu, podawane z fetą (ja zamówiłam bez sera) potrafią zaspokoić pierwszy głód. Kolejne wybrane potrawy to Risotto Fungi z grzybami leśnymi oraz sałata Grana Spinacci ze szpinakiem i serem grana padano (zawsze do dań z dużą ilością węglowodanów tj. pasty czy risotto zamawiam sałatę). M po olbrzymim śniadaniu zamówił jedynie sałatę Menzo e frutti z paskami grillowanej polędwicy wołowej, świeżym mango, ananasem oraz awocado polane sosem pomidorowo-jogurtowym. Tak jak się spodziewaliśmy – porcje były zacnej wielkości.

Zupa pomodoro 

 

Trattoria Rucola
Risotto Fungi z grzybami leśnymi – aromatyczne, gęste z dużą ilością grzybów.Porcja była na tyle duża, że pierwszy raz od dawna zostałam pokonana przez jedzenie – risotto zostało zabrane do domu:)
Trattoria Rucola
Sałata Grana spinacci ze szpinakiem i serem grana padano, którą zamówiłam do risotto
Trattoria Rucola
Sałata Menzo e frutto z grillowaną polędwicą oraz świeżym ananasem, mango i awokado – pięknie pachniała owocami i smakowała wyśmienicie
Trattoria Rucola

 

Trattoria Rucola jest dobrym miejsce na lunch czy kolację, w którym można zaspokoić głód daniami prostymi ale smacznymi i z pewnością ze świeżych składników. Z uwagi na popularność miejsca polecam wcześniejszą rezerwację stolików – nawet w tygodniu. Dla lubiących spokój rekomenduję miejsca na dole:)

Za wymienione dania oraz dwie wody i dwa kieliszki białego wina zapłaciliśmy 151,00 zł

 

Informacje dodatkowe:
dojazd i parkowanie – w okolicach Kruczej parkowanie jest bardzo utrudnione
rezerwacja stolików – w weekend warto zarezerwować stolik
godziny otwarcia:
pon – czw – od 12:00 do 22:00
pt – son – od 12:00 do 23:00
nd – od 12:00 do 22:00
Trattoria Rucola (www) – ul. Krucza 6/14 w Warszawie (tel: 22 465 18 36), ul. Miodowa 1 (tel: +48 888 57 54 57) oraz ul. Francuska 6 (tel: 22 626 12 59).

 

1 Discussion on “Weekendowy lunch w Trattoria Rucola”