Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jakie są zalety wyciskarek wolnoobrotowych? Wszystko, co musisz wiedzieć

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak korzystne dla zdrowia jest spożywanie codziennej porcji soków ze świeżych warzyw i owoców. Najlepsze, ale i najtańsze, są soki tłoczone samodzielnie. Ciekawą opcję dla sokowirówek, cieszących się wciąż ogromną popularnością wśród Polaków, stanowią wyciskarki wolnoobrotowe. Cena tego rodzaju sprzętu zwykle przekracza koszt zakupu sokowirówki, ale jego zalety są nie do przecenienia.

Wyciskarka wolnoobrotowa – zadbaj o codzienną porcję witamin i minerałów dla całej rodziny!

Wyciskarka wolnoobrotowa – w przeciwieństwie do sokowirówki – nie ściera owoców, ale je sprawnie miażdży. Stąd podczas wytwarzania soku nie zostają zniszczone najwartościowsze witaminy i minerały. Ponadto, tego rodzaju urządzenie kuchenne pracując ze znacznie mniejszą prędkością niż klasyczne sokowirówki, generuje dużo skromniejsze ilości ciepła. Dzięki temu składniki odżywcze wrażliwe na wysokie temperatury nie ulegają zniszczeniu, a uzyskany sok zachowuje znacznie więcej cennych właściwości. Jest z pewnością wartościowszy niż ten wyciśnięty z sokowirówki lub zakupiony w sklepie.

Trwałość domowego soku z wyciskarki wolnoobrotowej

Wyciskarki wolnoobrotowe gwarantują większą trwałość soku niż inne rodzaje kuchennego sprzętu. Podczas tłoczenia owoców do soku przedostaje się znacznie mniej tlenu niż w sokowirówce. Dzięki temu, że owoce nie zostają poddane intensywnemu napowietrzeniu, gotowy produkt może być przechowywany w warunkach chłodniczych nawet przez dwie doby. W tym czasie nie traci cennych wartości, ponieważ proces utleniania zachodzi bardzo powoli. Sok przez kilkadziesiąt godzin nie popsuje się. Jest to ogromna korzyść dla gospodyni domowej, która z wyprzedzeniem może przygotować na cały dzień witaminową bombę dla swoich najbliższych.

Poznaj olbrzymie możliwości wyciskarki wolnoobrotowej

Wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają uzyskać sok o gęstej konsystencji praktycznie z każdego gatunku warzyw i owoców. W przeciwieństwie do sokowirówki, tego typu sprzęt umożliwia przygotowanie soku na bazie warzyw liściastych, na przykład szpinaku, kiełków bądź jarmużu. Wyciskarka wolnoobrotowa świetnie poradzi sobie także z bardzo twardymi owocami i warzywami. Wykorzystując tego rodzaju sprzęt, z powodzeniem da się przygotować napój roślinny z orzechów kokosowych lub migdałów – ciekawą opcję dla mleka krowiego. Bez potrzeby uprzedniego krojenia do wyciskarki wolnoobrotowej można wrzucić warzywa korzenne, na przykład imbir czy marchewkę.

Wyciskarka wolnoobrotowa – sprzęt cichy i energooszczędny

W sprzedaży dostępny jest bogaty wybór sprzętu o doskonałych parametrach i wielu funkcjonalnościach. Niezależnie od tego, jaka wyciskarka wolnoobrotowa stanie na twoim blacie kuchennym, wszyscy domownicy odniosą korzyści z jej zakupu. Choć wiele modeli nie należy do tanich, ich wysoką cenę rekompensuje niski koszt eksploatacji. Ponieważ urządzenie pracuje na bardzo wolnych obrotach, pobiera niewielką ilość prądu elektrycznego i zalicza się do sprzętów bardzo energooszczędnych. Dzięki prędkości na poziomie kilkudziesięciu obrotów na minutę wyciskarka nie generuje uciążliwego hałasu. Umożliwia to przygotowanie zdrowego soku dla całej rodziny, a jednocześnie nie naraża na dyskomfort osoby obsługującej sprzęt.

Artykuł zewnętrzny.