Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jak dobrać odpowiednią zmywarkę do swoich potrzeb? Nasze wskazówki

Znalezienie odpowiedniej zmywarki może okazać się ogromnym wyzwaniem. Szeroki wybór modeli, funkcjonalności oraz udogodnień skutecznie utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Jakie parametry – w tym nowinki technologiczne – warto uwzględnić podczas zakupów zmywarki?

Jak dobrać odpowiedni rozmiar zmywarki?

Przed wyprawą do sklepu określ swoje potrzeby i oczekiwania. Przede wszystkim weź pod uwagę wymiary urządzenia oraz jego pojemność. Na rynku dostępne są standardowe urządzenia o szerokości wynoszącej 45 oraz 60 cm. Każdy użytkownik powinien zastanowić się również, czy poszukuje zmywarki wolnostojącej, czy też do zabudowy. Najczęściej pierwsze z nich są nieznacznie większe, co wynika przede wszystkim z delikatnie odstającego programatora.

Na rynku dostępne są jednocześnie kompaktowe urządzenia o szerokości 45 cm, które mogą pomieścić nawet 10 kompletów naczyń w czasie jednego cyklu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla posiadających małe kuchnie – dla osób, którym zależy na maksymalnej funkcjonalności. Alternatywa ta sprawdzi się zarówno w przypadku singli, jak i kilkuosobowej rodziny. Warto pamiętać o tym, że największe modele mogą pomieścić nawet 16 kompletów naczyń w jednym cyklu.

Jakie parametry uwzględnić podczas zakupu zmywarki?

Jednym z najważniejszych aspektów pozostaje zużycie wody i prądu. Wybór energooszczędnego urządzenia wyposażonego w dodatkowe programy ekologiczne, może znacznie obniżyć koszty eksploatacyjne. Ważną kwestią pozostaje także poziom generowanego hałasu. Zdecyduj się na model wyposażony w nowoczesny silnik bezszczotkowy. Dodatkowe maty wygłuszające montowane wewnątrz bębna, sprawiają, że najcichsze modele generują dźwięki na bardzo niskim poziomie 38 dB.

Podczas zakupów zwróć uwagę na rodzaj i liczbę programów czyszczących. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się te wyposażone w automatyczne dobieranie trybów pracy. Sensory pozwalają na rozpoznanie rodzaju zabrudzeń, dzięki czemu zmywarka samodzielnie dobierze optymalną temperaturę, ciśnienie oraz czas pracy. W codziennym życiu świetnie spisują się jednocześnie ultraszybkie programy, w których cykl trwa zaledwie kwadrans.

Jakie dodatkowe funkcjonalności przydadzą się w codziennym życiu?

Producenci każdego roku wprowadzają na rynek nowsze modele wyposażone w różnorodne udogodnienia. Wśród najciekawszych technologii warto wspomnieć System Aqua Protect oraz Water Safe, które odpowiadają za natychmiastowe odcięcie wody w przypadku awarii. W ten sposób znacznie zmniejszasz ryzyko zalania mieszkania w czasie wystąpienia usterki.

Ciekawą technologią jest także opcja ExtraDry – podnosi ona temperaturę pod koniec zmywania. Po zakończeniu cyklu naczynia są suche i gotowe do ponownego użycia. Postaw przy tym na modele z automatycznym otwieraniem drzwiczek po zakończeniu mycia. Wielu producentów oferuje dodatkowe tryby pracy, gwarantujące dezynfekcję naczyń.

Cenisz nowinki technologiczne? Postaw na inteligentną zmywarkę z łącznością Wi-Fi, którą możesz obsługiwać zdalnie przy pomocy aplikacji w urządzeniu mobilnym. W szybki sposób uruchomisz urządzenie, ustawisz program oraz sprawdzisz postępy pracy. Dzięki temu włączysz zmywarkę w najdogodniejszym dla siebie momencie. Jest to niezastąpiony sprzęt w domach – z systemem Smart i nie tylko!

Artykuł zewnętrzny.