Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Wybierz odpowiedni sprzęt, aby poprawić swoją kondycję

Co jakiś czas stawiasz sobie postanowienia, że od jutra zaczniesz regularne treningi? Ruch i ćwiczenia to jedna z podstaw naszej dobrej kondycji fizycznej jak i dobrego samopoczucia. Zostało udowodnione, że regularne, umiarkowane ćwiczenia wpływają na zmniejszenie ryzyka zapadnięcia na wiele chorób, w tym wielu chorób cywilizacyjnych.

Ćwiczenia także poprawiają nasze zdolności poznawcze, sprawność umysłową jak i przynoszą szereg innych korzyści. Większość z nas jest jednak świadoma jakie korzyści przynosi uprawianie sportu, a jednak i tak trudno nam pozostać przy regularnych treningach. Często utrzymujemy rutynę przez dwa tygodnie, czasem może miesiąc, a następnie pod wpływem różnych czynników porzucamy ją i trudniej szybko z powrotem do niej wrócić.

Przyczyną braku regularnej aktywności fizycznej może być też jednak fakt, że zmuszamy się do dyscyplin sportowych lub wybieramy ćwiczenia, których nie lubimy. Przez krótki okres możemy próbować się zmuszać do określonego typu aktywności, ale na dłuższą metę  trudno będzie nam utrzymać regularność zmuszając się do czynności, których nie lubimy. Dlatego jednym z kluczy do sukcesu, jest wybraniu sportu czy typu ćwiczeń który nam się podoba i dobranie do tego odpowiedniego sprzętu.

Dobrze dobrany sprzęt sprawia, że nasze ćwiczenia są efektywniejsze, przez co będziemy mieli szybciej oczekiwane rezultaty, co jest też dodatkową motywacją, aby dane ćwiczenia kontynuować. Dlatego nie lekceważ kroku, jakim jest zainwestowanie w dobry sprzęt do ćwiczeń

Sprzęty do ćwiczeń mogą się na pierwszy rzut oka wydawać się dużym wydatkiem, jednak dobrej jakości sprzęt to inwestycja na wiele lat jak i w Twoje zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Istnieją też skuteczne sposoby, dzięki którym możesz zaoszczędzić na zakupie sprzętu. 

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zaoszczędzenie jest użycie kodów rabatowych, które oferują zniżkę procentową na wybrane produkty. Jeśli chcecie skorzystać z takich zniżek przy zakupie sprzętu sportowego, to, sprawdźcie koniecznie oferowany przez Hop Sport kod rabatowy newsletter. Na ich stronie znajdziecie różne sprzęty i akcesoria fitness, takie jak na przykład rowery stacjonarne, steppery, hantelki, kije trekkingowe, piłki gimnastyczne jak i wiele innych propozycji. Jeśli nie chcesz inwestować w bardziej profesjonalne sprzęty to możesz właśnie zacząć od zakupu akcesoriów, takich jak na przykład skakanki czy taśmy i gumy do ćwiczeń. Będzie to niewielki wydatek na sprzęt, a możesz z nim regularnie codziennie ćwiczyć.

Jeśli też obecnie nie chcesz, lub nie możesz wydać pieniędzy na przyrządy do ćwiczeń to możesz spróbować użyć rzeczy, które masz w domu. Ćwiczenia w domu mogą być świetną opcją szczególnie dla zabieganych osób, które nie chcą tracić czas na dojazdy do siłowni, etc. W Internecie znajdziesz wiele filmików i wskazówek jak wykonać różnego rodzaje zestawy ćwiczeń samodzielnie w domu. Dzięki temu w zależności od samopoczucia czy sił w danym dniu, możesz zdecydować się na intensywne cardio, taniec czy rozciąganie. Ćwiczenia w domu to również duża oszczędność w porównaniu do uczęszczania na zorganizowane zajęcia, na które karnety do najtańszych nie należą. W cenie jednego karnetu możesz już wyposażyć w podstawowe elementy swoją domową siłownię.

Pamiętaj też, jeśli mówimy o ćwiczeniach to równie ważny jest NEAT (non-exercise activity thermogenesis), czyli tak zwana spontaniczna aktywność fizyczna. Do tej kategorii zaliczać się będzie poranny spacer do pracy, wybranie schodów zamiast windy, dłuższe wyjście z psem czy nawet sprzątanie. Spontaniczną aktywność można z łatwością zwiększyć w codziennym życiu, wystarczy na przykład chodzić po domu podczas rozmowy telefonicznej, zamiast siedzenia w jednym miejscu. Najlepszym sposobem będzie zaplanowanie wytrzymałościowych, siłowych czy funkcjonalnych treningów, na przykład trzy razy w tygodniu, w połączeniu ze zwiększeniem spontanicznej aktywności fizycznej. Pamiętaj, że wykonanie treningu siłowego będzie w wielu przypadkach bardziej efektywne, jeśli użyjesz do niego sprzętu co pozwoli Ci wykonać efektywnie ćwiczenia z obciążeniem.

Jeśli jesteś na początku swojej drogi z ćwiczeniami, to pamiętaj aby próbować nowych dyscyplin i ćwiczeń, aż znajdziesz takie, które sprawiają Ci przyjemność, dzięki czemu łatwiej będziesz do nich wracać, co pozwoli zachować Ci regularność, a dzięki temu lepsze i długotrwałe efekty.

Artykuł sponsorowany.