Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jakie ćwiczenia podczas pracy zdalnej warto wykonywać?

Praca zdalna to nowa codzienność dla bardzo dużej ilości pracowników biurowych. Chociaż takie warunki niosą za sobą wiele zalet, jest kilka ważnych rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę, podejmując się obowiązków w swoim home office. Jedną z nich jest zachowanie odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej po długich godzinach siedzenia przed komputerem.

Ćwiczenia na początku dnia

Dla wielu ogromną zaletą pracy zdalnej jest brak marnowanego czasu na podróż do biura. Można później wstać, zrobić sobie dobre śniadanie i zacząć dzień w swoim zaciszu domowym. Chociaż takie poranki są powolne i przyjemne, nie rozbudzają nas do końca. Brak ruchu z rana, może doprowadzić do szybszego spadku energii i braku motywacji.

Dlatego warto poświęcić kilka minut swojej porannej rutyny na szybkie ćwiczenia. Najlepsze do tego będą ćwiczenia rozciągająca albo joga. Taki trening dobrze rozbudzi Twoje zaspane mięśnie, rozluźni kark i barki – najbardziej dokuczliwe miejsca w ciele przy długiej pracy siedzącej. Rozciąganie dobrze pobudzi Twoje krążenie i rozgrzeje całe ciało.

Porządnie postawi Cię na nogi również żwawy spacer albo bieg. Połącz to z wyprowadzeniem swojego pupila albo zwykłym wyniesieniem śmieci. Aktywność fizyczna na dworze naprawdę dobrze pobudza do działania. Wychodząc o chłodnym poranku, dodatkowo dobrze orzeźwiasz cały organizm.

Ćwiczenia w przerwach

Dla wielu ogromnym plusem pracy zdalnej jest brak dress code’u biurowego. Jedynie na wideo rozmowach może być wymagane od ciebie porządniejsze ubranie. Nie oznacza to oczywiście, że masz pracować w piżamie. Można jednak pozwolić sobie na wybór bardziej komfortowej odzieży.

Dużo osób decyduje się na wybór sportowych ubrań, popularne stają się luźne doły, na przykład wygodne spodnie dresowe Pitbull West Coast. Kobiety często wybierają również legginsy. Ubrania sportowe z założenia nie ograniczają ruchu tak, jak by to robiły eleganckie stylizacje. Pozwala nam to na przemycenie kilku przydatnych ćwiczeń do nadchodzących przerw.

Aktywne rozpoczęcie dnia jest ważne dla naszego pobudzenia. Żeby jednak zachować ten stan przez cały okres pracy, warto robić sobie częstsze, ale krótsze przerwy i przynajmniej niektóre poświęcać na odejście od komputera. Niezwykle przydatne będą ponownie ćwiczenia rozgrzewające i rozciągające. Przy każdej przerwie rozciągaj mięśnie ramion i klatkę piersiową, w ten sposób dbasz o prostą postawę. Zadbaj również o dłonie i stopy. Bardzo często to właśnie w tych częściach ciała jesteśmy niezwykle spięci.

Warto w tych krótkich kilkuminutowych przerwach zadbać również o swoje zdrowie psychiczne. Podczas pracy zdalnej rzadko kiedy zmieniają się Twoje obowiązki, wiele spraw nadal może być stresujących, a brak bezpośredniego kontaktu ze współpracownikami nie pomaga tego stresu rozładować. W razie napięcia wykonaj parę ćwiczeń oddechowych, które pomogą Ci się odprężyć.

jakiecwiczeniapodczaspracyzdalnejwartowykonywac-2

Akcesoria, które pomogą w zachowaniu odpowiedniej postury

Czasami warto ułatwić sobie sprawę i zainwestować w rzeczy, które pomogą Ci w utrzymaniu odpowiedniej postury w trakcie pracy zdalnej. Niezwykle popularne stają się podwyższane biurka, przy których obowiązki możesz wykonywać na stojąco. Dużo osób zaopatruje się również w mini bieżnie, które mieszczą się pod takimi stołami.

Alternatywą do zwykłych krzeseł mogą być piłki. Uprawia się przeróżne sporty wybór różnych piłek do ćwiczeń w sklepach jest ogromny. Przy wzmocnieniu kręgosłupa pomogą ci duże piłki gimnastyczne. Warto parę razy w tygodniu zamienić je z krzesłem.

Żeby zadbać o swoje nadgarstki, poszukaj podpórek albo podkładek, które utrzymają Twoje ręce pod odpowiednim kątem. W ten sposób nie będziesz musiał mierzyć się ze spiętymi mięśniami rąk i napiętymi stawami.

Podczas pracy zdalnej warto zadbać o swoje zdrowie fizyczne. Rozgrzej swoje ciało na początku dnia, a z pewnością będziesz miał więcej motywacji do pracy. Rób krótkie przerwy na przechadzkę po pokoju albo rozciągnięcie spiętych mięśni. W razie potrzeby zainwestuj w przedmioty, które pozwolą Ci na komfortową pracę zdalną również na dłuższą metę.

Artykuł sponsorowany.