Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Z blasku słońca do światła księżyca: Chroń swoje oczy ze zmieniającymi kolor soczewkami fotochromowymi.

Wyobraź sobie ciągłe zmienianie dwóch par okularów w ciągu dnia – najpierw zakładanie przeciwsłonecznych, kiedy na zewnątrz świeci ostre słońce, a potem znowu drugich, Twoich okularów korekcyjnych. Dodaj do tego zmęczenie wzroku ekranami monitorów, a otrzymasz koktajl wzrokowego dyskomfortu.

Dla wielu osób nie jest to hipotetyczna sytuacja, lecz codzienna rzeczywistość. Samoprzyciemniające okulary przeciwsłoneczne, zwane również fotochromowymi, dzięki innowacyjnej technologii pozwalają skończyć z tą gimnastyką, oferując jedno rozwiązanie dla różnych warunków oświetleniowych. Koniec ze zmienianiem okularów, koniec ze zmęczeniem oczu – tylko ciągły i optymalny komfort widzenia. W świetle słońca, po zmierzchu i w przytłaczającym blasku wszechobecnych ekranów.

Jak działają okulary fotochromowe?

Soczewki fotochromowe zawierają miliony cząsteczek, które reagują i zmieniają swoją strukturę w kontakcie z promieniowaniem ultrafioletowym (UV). W obecności światła UV te cząsteczki podlegają procesowi chemicznemu, który sprawia, że soczewki ciemnieją. Gdy promieniowanie UV się zmniejsza, soczewki powracają do swojego przejrzystego stanu. Ta zmiana jest płynna, automatyczna i błyskawiczna, umożliwiając optymalny komfort widzenia niezależnie od warunków oświetlenia.

Wśród liderów tej technologii znajdują się soczewki Essilor Transitions® Light Intelligent Lenses™. Soczewki te wyróżniają się nie tylko zdolnością adaptacji, ale również ochroną przed szkodliwym promieniowaniem UV i światłem niebieskim.

Transitions Signature GEN 8®: Doskonałe do codziennego noszenia, te soczewki są przejrzyste w pomieszczeniach. Wystarczy tylko wyjść na zewnątrz, a ekspozycja na promienie UV spowoduje ich przyciemnienie. Oprócz 100% ochrony przed promieniami UV zawierają również filtr światła niebieskiego. Soczewki są dostępne w dwóch odcieniach: brązowym, który wzmacnia kontrast i szarym, odpowiednim dla prawdziwej percepcji kolorów. W optymalnych warunkach te soczewki mogą całkowicie przyciemnić się w ciągu 30 sekund i powrócić do przezroczystości w ciągu 3 minut.

Transitions XTRActive®: Dostosowane do potrzeb osób z wrażliwością na jasne światło lub osób często narażonych na intensywne światło słoneczne. Są to najciemniejsze soczewki fotochromowe, oferujące dodatkową ochronę przed intensywnym światłem i są idealne nawet dla kierowców. Filtrują do 34% światła niebieskiego w pomieszczeniach i do 90% światła niebieskiego na zewnątrz.

Ujawniając zalety: Dlaczego warto wybrać okulary fotochromowe?

Okulary fotochromowe to nie tylko wygoda, ale również wiele korzyści, które mają na celu poprawić jakość Twojego widzenia.

1. Adaptacja widzenia: Szybko dostosowują się do zmieniających się warunków oświetleniowych, zapewniając najlepszą klarowność. Bez względu na to, czy jesteś na zewnątrz, narażony na ostre słońce, czy też w pomieszczeniu, zanurzony w ambientowym świetle Twojego domu.

2. Ochrona przed promieniowaniem UV: Dzięki wbudowanemu mechanizmowi blokowania szkodliwych promieni UV, soczewki fotochromowe chronią Twoje oczy przed potencjalnym uszkodzeniem, zmniejszając ryzyko zaćmy i innych schorzeń, wywołanych działaniem słońca.

3. Filtr światła niebieskiego: W erze zdominowanej przez ekrany, okulary fotochromowe zostały zaprojektowane tak, aby wyfiltrować szkodliwe światło niebieskie pochodzące z urządzeń elektronicznych i pomóc złagodzić zmęczenie oczu.

4. Estetycznie atrakcyjne: Pozbądź się konieczności noszenia oddzielnie okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Okulary fotochromowe łączą styl i funkcjonalność, dostosowując się do Twojego otoczenia i garderoby.

5. Korzystne cenowo: Inwestycja w pojedynczą parę okularów, która spełnia wiele potrzeb, może być bardziej ekonomiczna na dłuższą metę niż zakup oddzielnych par na różne okoliczności.

6. Wytrzymałe i trwałe: Wykonane z najlepszych materiałów i odporne na zarysowania. Zaprojektowane tak, aby służyły Ci dłużej niż tradycyjne soczewki.

Wybierając szkła fotochromowe z oryginalnymi soczewkami Transition®, nie wybierasz zwykłych okularów; inwestujesz w większy komfort, ochronę i nowoczesne podejście do dbałości o oczy. eyerim zapewnia możliwość skorzystania z tych wszystkich zalet dzięki najlepszym produktom od gigantów jak EssilorLuxottica, włączając zaawansowaną technologię w Twoją codzienność.

Dostarczanie zaawansowanych rozwiązań dla oczu z pomocą EssilorLuxottica i eyerim

Okulary Transition®, choć rewolucyjne same w sobie, zawdzięczają wiele innowacji postępowi gigantów przemysłowych. EssilorLuxottica jest czołowym europejskim producentem soczewek korekcyjnych. Pochodząca z Francji firma Essilor może pochwalić się 160-letnią tradycją, podczas której konsekwentnie przyczyniała się do istotnych postępów technologicznych w dziedzinie nauki optycznej. Firma zarządza trzema nowoczesnymi centrami technologicznymi, współpracując z rozległą międzynarodową siecią instytutów badawczych zarówno publicznych jak i prywatnych. Ich misja? Opracowywać najlepsze rozwiązania, odpowiadające potrzebom wzrokowym każdego, niezależnie od jego położenia geograficznego lub dochodu. To tutaj eyerim wkracza ze swoim innowacyjnym podejściem.

Przynosimy Ci najnowszą technologię: Poznaj eyerim

eyerim to nie tylko sklep internetowy; to most, który łączy Cię z zaawansowanymi rozwiązaniami optycznymi. Jako wiodąca platforma oferująca szkła Transitions® od Essilor, eyerim stawia na dostarczenie swoim klientom tego, co najlepsze.

Oferujemy nie tylko szkła fotochromatyczne Essilor z linii Transitions®, lecz także niezrównane doświadczenie zakupów, które pozwala na wybór doskonałej pary okularów w łatwy i przyjemny sposób.

W obecnych czasach, gdzie technologia wpływa na każdy aspekt naszego życia, kluczowa jest współpraca z liderami innowacyjności. eyerim doskonale o tym wie i wraz z pionierami, takimi jak EssilorLuxottica, zapewnia, że Twój wzrok jest w najlepszych rękach.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.