Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jak zrzucić kilogramy bez siłowni?

Masz kilka nadmiarowych kilogramów, które nie chcą same z siebie zniknąć? Waga stoi w miejscu lub, co gorsza, z tygodnia na tydzień wzrasta? Czas zabrać się za siebie! Do tego celu nie musisz wcale wychodzić z domu. Poniżej znajdziesz propozycje domowych, ale bardzo skutecznych sposobów na osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Kalistenika – trening bez sprzętu

Kalistenika to rodzaj treningu siłowego, który polega na wykonywaniu ćwiczeń bez użycia ciężarów czy sprzętu. W tym rodzaju treningu wykorzystuje się przede wszystkim własną wagę ciała, a efektywność ćwiczeń opiera się na intensywności i liczbie powtórzeń. Kalistenika to świetny sposób na wzmocnienie mięśni, poprawę kondycji oraz zrzucenie kilogramów.

Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych ćwiczeń kalistenicznych, które można wykonywać w domu:

 • Pompki – ćwiczenie to angażuje mięśnie klatki piersiowej, ramion i brzucha. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.
 • Przysiady – ćwiczenie to angażuje mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.
 • Plank (deska) – ćwiczenie to angażuje mięśnie brzucha, pleców i ramion. Wytrzymaj w pozycji deski przez 30 sekund, odpocznij 10 sekund i powtórz ćwiczenie jeszcze dwukrotnie.

Ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia z hantlami to kolejna świetna opcja dla osób, które chcą zrzucić kilogramy w domowym zaciszu. Hantle to proste i niedrogie narzędzie treningowe, a efektywność ćwiczeń opiera się na ilości powtórzeń oraz ciężarze użytych hantli. Ćwiczenia z hantlami angażują mięśnie całego ciała, a ich regularne wykonywanie przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej.

Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych ćwiczeń z hantlami, które można wykonywać w domu:

 • Przysiad z hantlami – ćwiczenie to angażuje mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.
 • Wiosłowanie – ćwiczenie to angażuje mięśnie pleców, ramion i brzucha. Wykonaj 3 serie po 12 powtórzeń.
 • Unoszenie ramion z hantlami – ćwiczenie to angażuje mięśnie ramion i pleców. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Ćwiczenia z bieżnią

Jeśli lubisz biegać, ale nie chcesz wychodzić z domu, to ćwiczenia z bieżnią są dla Ciebie idealne. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli bieżni, dlatego w zależności od potrzeb i budżetu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Trening na bieżni to świetny sposób na spalanie tkanki tłuszczowej, poprawę kondycji i wzmocnienie mięśni nóg.

Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych ćwiczeń na bieżni, które można wykonywać w domu:

 • Bieg w równym tempie – biegnij w średnim tempie przez 30 minut.
 • Trening interwałowy – biegnij w szybkim tempie przez 1 minutę, a następnie zwolnij tempo i biegnij powoli przez 2 minuty. Powtórz ćwiczenie 10 razy.
 • Wznoszenie – ustaw bieżnię pod kątem 5%, a następnie biegnij w średnim tempie przez 10 minut.

Ćwiczenia z hula hop

Ćwiczenia z hula hop to świetna zabawa, która jednocześnie pomaga w zrzuceniu kilogramów. Hula hop to prosty gadżet, który można kupić w wielu sklepach sportowych, a obecnie również sklepach medycznych. Hula hop angażuje mięśnie brzucha, pośladków i nóg, a regularne ćwiczenie w ten sposób przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej.

Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych ćwiczeń z hula hop, które można wykonywać w domu:

 • Podstawowe krążenie – trzymaj hula hop na talii i kręć nim wokół siebie. Wykonaj 3 serie po 30 sekund.
 • Krążenie na jednej nodze – trzymaj hula hop na jednej nodze i kręć nim wokół siebie. Wykonaj 3 serie po 15 sekund na każdej nodze.
 • Krążenie naprzemienne – Większość z nas preferuje kręcenie hula hop w jedną stronę. Tymczasem przy regularnym trenowaniu może to prowadzić do dysproporcji w rozrastaniu się mięśni z jednej strony. Dlatego warto zmieniać strony i opanować sztukę kręcenia w każdą ze stron. Wykonaj 3 serie po 30 sekund na każdą stronę naprzemiennie.

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jakie hula hop wybrać, warto sięgnąć do jednego z internetowych poradników poruszających ten temat.

Reasumując, kalistenika, ćwiczenia z hantlami, ćwiczenia z bieżnią i ćwiczenia z hula hop to tylko niektóre z wielu opcji, jakie są dostępne. Ważne, by dobrać ćwiczenia odpowiednie do swojego poziomu kondycji i systematycznie pracować nad swoim ciałem.

 

Post o charakterze reklamowym.