Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Co robić jeśli dostrzeżemy pierwsze objawy starości?

Nieubłagany upływ czasu odczuwają wszyscy. Szczególnie piękniejsza połowa ludzkości zwraca baczną uwagę na pierwsze objawy starzenia się.

To właśnie na skórze twarzy pojawiają się pierwsze znaki. Staje się bardziej matowa, wiotka, pojawiają się zaczątki pierwszych zmarszczek – „kurze łapki”, zmarszczki mimiczne. Stara zasada mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Czasu cofnąć się nie da, ale w porę stosowane odpowiednie kosmetyki w połączeniu ze zdrowym sposobem życia i właściwą dietą mogą znacznie opóźnić proces starzenia się. Jedną z substancji, które w tym pomagają jest witamina C, a krem z witaminą C to popularny i cenny kosmetyki, który można polecić dosłownie wszystkim. Nie bez powodu witamina C zwana jest witaminą młodości, chociaż większość z nas kojarzy je z domowymi sposobami leczenia kataru bądź przeziębienia.

Krem z witaminą C – jaki najlepiej wybrać?

Kupując kosmetyki świadomi klienci coraz częściej czytają ulotkę i zapoznają się dokładnie ze składem. Kosmetyki naturalnego pochodzenia cieszą się coraz większym powodzeniem u osób, którym zależy na życiu w zgodzie z naturą. W przypadku kremu z witaminą C nie tylko ważna jest zwartość cennego składnika w kosmetyku, ale przede wszystkim jego przyswajalność. Taką postać witaminy stosuje w swoich kosmetykach firma bandi.pl. Jest to tetraizopalmitynian askorbylu. Najczęściej spotykana postać witaminy C – kwas askorbinowy ma jedną zasadniczą wadę – nie rozpuszcza się w tłuszczach. Nie jest więc w stanie właściwie wniknąć w tkankę podskórną, której kondycja decyduje o wyglądzie skóry. Bandi.pl w swoich laboratoriach opracowała całą linię kosmetyków z witaminą C, którą nazwała C-Active Care. Opiera się ona na naturalnych komponentach i może być stosowana przez osoby w każdym wieku, również przez obdarzone wyjątkowo wrażliwą skórą. Jak właściwie stosować krem z witaminą C i inne kosmetyki można przeczytać w artykułach poradnikowych na stronie Bandi.pl.

Czy witamina C z owoców jest dobrze przyswajalna?

Jak powszechnie wiadomo witamina C występuje w dużych ilościach w naturze. Do jej najlepszych nośników można zaliczyć paprykę, natkę pietruszki, aronię, czarną porzeczkę i owoce cytrusowe. Jej główną zaletą jest wzmacnianie naturalnej odporności organizmu. Dlatego najlepszym połączeniem będzie bogata w witaminę młodości dieta i regularne używanie kremu z witaminą C do pielęgnacji skóry twarzy. Pamiętajmy, że organizm człowieka zaczyna się starzeć już po 25 roku życia, chociaż widoczne objawy pojawiają się znacznie później. Nie ma na co czekać – właściwa dieta plus regularna pielęgnacja skóry może wymiernie opóźnić ten przykry proces.Słowo od sponsora bandi.pl