Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Przewodnik po Kuala Lumpur vol 4

Czas na kolejną część mojej opowieści o stolicy Malezji. Oto Kuala Lumpur przewodnik vol 4 a w nim zdjęcia z Little India oraz centra handlowe, jedzenie i sztuka w okolicy stacji Bukit Bintang.

Wcześniejsze artykuły z podróży do Kuala Lumpur znajdziecie tutaj. A dzisiaj zapraszam na kolejną foto relację ze stolicy Malezji.

Kuala Lumpur przewodnik vol 4

Na tę część Kuala Lumpur warto poświęcić co najmniej pół dnia zaczynając od Little India a kończąc wieczorem na pełnej smakołyków Jalan Alor.

I część – Little India czyli Brickfields

Polecam zwiedzać Little India od strony stacji kolejki jednotorowej Tun Sambanthan.

Przewodnik po Kuala Lumpur vol 4
Google Maps – Little India w Kuala Lumpur

Kierując się w prawo (na północ) miniecie po kolei Świątynię Sri Kandaswamy, Sri Krishna, Sri Maha Muneswarar. Niestety na przełomie grudnia 2019 i stycznia 2020 dwie z nich były w remoncie.

Brama Świątyni Sri Kandaswamy. Pozostała część fasady, w czasie remontu
osłonięta była siatką
Kuala Lumpur przewodnik vol 4
Świątynia Sri Krishna
Świątynia Sri Maha Muneswarar. Fragment t=remontowanego dachu.

Od świątyń do malowniczej ulicy Tun Sambanthan przeszłam spacerkiem. Upał nie pomagał ale było warto zobaczyć tę część Kuala Lumpur. Już na samej Tun Sambanthan zajrzyjcie do tutejszych sklepików z przepięknymi tkaninami, tradycyjnymi hinduskimi ubraniami oraz jedzeniem.

Kuala Lumpur Little India
Malownicza ulica Tun Sambanthan (Jalan Tun Sambanthan)
jedzenie Little India KL
Specjały malutkich, lokalnych sklepików
Little India
Widok z ulicy Tun Sambanthan na biurowce.

Zmęczona upałem i głodna wstąpiłam do centrum handlowego NU Sentral na Kaya Toasts (znam je z Singapuru), słodkie ryżowe ciastka oraz mrożoną kawę.

.

II część – Okolice stacji Bukit Bintang

Czas ruszyć dalej w stronę stacji Bukit Bintang. Z KL Sentral dojeżdża tam kolejka jednotorowa KL Monorail Line oraz metro (MRT) w relacji Sungai Buloh do Kajang Line. W tym rejonie znajdują się duże galerie handlowe, popularna ulica Alor z lokalnym jedzeniem a także urocze uliczki z pomalowanymi, kolorowymi budynkami. W sam raz na popołudnie w Kuala Lumpur.

Mapa KL
Fragment mapy Kuala Lumpur – Google Maps

.

Elektronika w Plaza Low Yat

Wspominam o tym miejscu bo sama byłam w potrzebie i musiałam pilnie kupić adapter podróżny. Ten, który pasował w Bangkoku nie sprawdzał się w gniazdkach w moim hotelu w Kuala Lumpur. Centrum handlowe Plaza Low Yat to istny raj dla tech i elektro maniaków. Na kilku piętrach znajdziecie sklepy markowe producentów komórek i komputerów a także sklepiki z elektro drobiazgami – kablami, przejściówkami, ładowarkami, zasilaczami, power bankami. Jeżeli szukacie sprzętu albo akcesoriów do niego to polecam odwiedzić to miejsce.

Plaza Low Yat

.

Centra Handlowe

Okolice stacji Bukit Bintang to raj dla zakupo maniaków. Centrum Handlowe Pavilion zadowoli każdego, kto szuka ekskluzywnych produktów, ubrań oraz usług. Centrum Fahrenheit wypełniają sklepu z tanimi ubraniami. Natomiast Lot10 to dom handlowy z sieciowymi sklepami (Zara i H&M), japońskim marketem Isetan, butikowymi sklepikami oraz dużym food courtem. O jedzeniu w Kuala Lumpur napiszę w oddzielnym poście.

Nawet jeżeli nie macie w planach zakupów w Kuala Lumpur to polecam odwiedziny w centrach handlowych – dla ochłody i w celu zaopatrzenia się w kolejną butelkę wody.

Przewodnik po Kuala Lumpur vol 4

.

Kolorowe budynki przy ulicy Alor

Równolegle do Changkat Bukit Bintang, między ulicami Jalan Alor a Lorong Ceylon, znajdują się uliczki z kolorowymi budynkami pomalowanymi grafitti. Polecam zajrzeć w tutejsze kolorowe zaułki.

Kuala Lumpur przewodnik
Alor Street Art
Street Art Kuala Lumpur
Kolorowe uliczki w pobliżu Alor
Kolorowo
Kuala Lumpur przewodnik

.

Ulica Alor (Jalan Alor) na jedzenie

I już na koniec wyczerpującego popołudnia czas na jedzenie. Jalan Alor to popularne miejsce dla foodies. Po godzinie 17:00 wzdłuż całej ulicy ustawiają się ogródki tutejszych restauracji oraz małe budki z przekąskami. Tutaj zjecie owoce morza, smażone banany, lody z durianem. Ale o jedzeniu w KL przeczytacie wkrótce w oddzielnym artykule. Bądźcie czujni.

Kuala Lumpur przewodnik

.

Dajcie znać a FB czy byliście już w Kuala Lumpur.

.