Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Restauracja Belvedere | fotorelacja

Dzisiaj będzie mało tekstu ale dużo, duuuużo zdjęć z mega klimatycznego i romantycznego miejsca, które odwiedziłam w minionym tygodniu. Restauracja Belvedere zaprosiła dziennikarzy i blogerów na kolację, podczas której zaprezentowano wybrane dania z menu oraz sparowane z nimi wina. No takim zaproszeniom się nie odmawia.

A dostaję ich kilka tygodniowo od różnych restauracji, kawiarni czy barów, które za przysłowiowy talerz zupy oczekują recenzji na blogu. Otóż ani za ten talerz ani tym bardziej za wynagrodzenie recenzji nigdy nie pisałam i pisać nie będę.

Za to z chęcią pójdę na spotkanie organizowane dla szerszego grona dziennikarzy czy blogerów – bo oprócz okazji do degustowania dań będzie też okazja do spotkania w bliskim mi towarzystwie oraz długie rozmowy o kulinariach (oczywiście). Tak było i tym razem – Restauracja Belvedere zorganizowała kilka spotkań (tak było bardziej kameralnie) i podczas każdego przedstawiła przygotowane na ten wieczór menu oraz sparowane przez sommeliera wina.

Gwiazdami naszego spotkania był Szef Kreatywny restauracji Marcin Przybysz (wulkan energii), Dyrektor Restauracji Pani Katarzyna Starzyńska (jej opowieści z życia pracownika gastronomii – bezcenne) oraz sommelier Piotr Zieliński (był nieugięty i w końcu nie zaserwował nam wina z winnicy Jaworek – a tak ładnie o nie prosiliśmy /to jest inside joke – tylko dla wtajemniczonych/. W zamian napoił nas olbrzymią selekcją win polskich i obcych – świetnie dobranych do potraw).

To tle słowem wstępu – teraz podziwiajcie przyciemne zdjęcia (to wszystko wina tych pięknie podświetlonych od dołu stołów). Choć i tak najgorzej nie wyszły – to za sprawą mojego smartfona ale marki tu nie podam bo to przecież nie reklama.

restauracja belvedere stoły

klimatyczne stoły podświetlane od dołu – zmora blogerów i ich zdjęć:)

Poniżej zobaczycie menu w wersji wegetariańskiej – z rybami (bo taki ze mnie laktoowopecso-wegetarianin). Nad każdym daniem chyliłam czoła – wąchając i podziwiając kunszt kuchni i dobór składników. Pierwsza klasa.

Restauracja belvedere

zamiast jelenia dostałam pieroga z buraka z twarogiem Łomnickim

restauracja belvedere

pieczywo – z burakiem, z sepią i razowe podawane z masłem wyrabianym w Belvedere

restauracja belvedere troć

marynowana troć wędrowna z koprem włoskim, winogronami, grejpfrutem

restauracja belvedere

smardze | kopytka | czosnek niedźwiedzi

restauracja belvedere consomme

consomme z wędzonego jesiotra z pierożkami z czarnej rzepy i jesiotrem

restauracja belvedere skrei

dziki dorsz Skrei | palony pęczak | wędzona wątroba żabnicy

restauracja belvedere turbot

turbot | prażona quinoa | mus z brokuła | pianka z szampana

restauracja belvedere deser

główny deser – lody z kalafiora | palone mleko | piasek kalafiorowo-czekoladowy

 

Ten wieczór zakończył się wyjątkowo późno – ale to za sprawą towarzystwa, jedzenia, litrów wina oraz hipnotyzującego wnętrza (będzie idealne na romantik-fantastik randkę z M).

A ja już czekam na wiosnę i ciepłe letnie wieczory, kiedy to będzie można usiąść w ogrodzie Restauracji Belvedere i wsłuchać się w szum drzew oraz odgłosy ptaków (pawi) dochodzące z Łazienek, odganiając od siebie spragnione łakoci wiewiórki.

 

Restauracja Belvedere – informacje dodatkowe:

jak dojechać – od strony ulicy Parkowej bramą do Muzeum Park Łazienkowski

rezerwacja miejsc – rekomendowana

godziny otwarcia: codziennie od 12:00 do 23:00

 

Restauracja Belvedere (Facebook, www) – ul. Agrykoli 1 (wjazd od ul. Parkowej na wysokości nr 23), Warszawa Śródmieście, tel: 22 558 67 00

mapa dojazdu