Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa na wynos – PARNIK i najlepsze pierożki w Stolicy

Do PARNIKA wpadamy dosyć często i już od pewnego czasu zamawiamy pierożki z opcją na wynos, z odbiorem w lokalu. Tym oto sposobem PARNIK ponownie trafił na bloga ale tym razem na listę WARSZAWA – PARNIK NA WYNOS.

Jak komuś nie przeszkadza jedzenie w ścisku i do tego w totalnie zaparowanym pomieszczeniu to może skonsumować swoje zamówienie na miejscu. U mnie nie sprawdza się parowanie razem z pierożkami i nie ma tu znaczenia pora roku. W tym przypadku większy komfort i przyjemność odczuwam z jedzenia pierożków w domu. Do tego nie mam problemu z parkowaniem przez samym wejściem i poczekaniem na zamówienie maksymalnie 10 minut.

PARNIK uzupełnił swoją ofertę o pierogi bezglutenowe – na mące ryżowej oraz trzy wersje wege. Korzystam z opcji podziału porcji i zamawiam po pół porcji z różnym farszem.

Bezglutenowe z krewetkami i druga połowa z warzywami (w sumie 16,50 zł za 8 sztuk) są poprawne choć nie zachwycają – mąka ryżowa z natury jest mdła a użyty farsz oraz ostry sos nie rekompensują jej nijakiego smaku. Za to pszenne z dynią, porem i grzybami mun (te jasne po lewej) są idealne – miękkie, kremowe i słodkie. Do nich już standardowo dobieram te ze szpinakiem i serem – najlepsze w PARNIKU. Porcja pszennych kosztowała 13,00 zł za 10 sztuk. Jeszcze kimchi (7,00), wakame (9,00) i algi morskie (9,00) i dwie osoby zjedzą porządny obiad w domu.

 

parnik na wynos

 

O Parniku pisałam już dwa lata temu – jak ten czas leci (żeby nie powiedzieć dosadniej) a wciąż jest to jedno z lepszych miejsc na chińskie pierożki w Warszawie. Lokali otwartych później przy Chmielnej czy Al. KEN nie znam bo i nie mam ich po drodze ale ten przy Wolskiej polecam całym sercem.

 

 

informacje dodatkowe o parnik na wynos:

dojazd i parkowanie – przeważnie przed samym PARNIKIEM są wolne miejsca

płatność – wyłącznie gotówka

rezerwacja miejsc – niemożliwa

godziny otwarcia: codziennie 11:00 – 21:00

PARNIK – ul. Wolska 50A lokal 8B2, Warszawa Wola, tel: 881 505 999

są jeszcze lokale przy Chmielnej (w pobliżu Złotych Tarasów) oraz na Ursynowie

 

mapa dojazdu na Wolską

 

5 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa na wynos – PARNIK i najlepsze pierożki w Stolicy”