Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa na wynos – Temari Sushi Boutique

W cyklu Warszawa na wynos polecam miejsca, które karmią dobrze ale nie zawsze jest tam gdzie usiąść (np. Falafel Bejrut przy Placu Bankowym) oraz miejsca, których dania ze spokojem możecie zabrać do domu nie martwiąc się o stan potrawy po dowiezieniu. Temari Sushi Boutique przykłada dużą wagę do smaku, wyglądu i opakowania swoich potraw. Możne tu również zjeść wybrane zestawy na miejscu. Ja lubię złapać pudełko na wynos.

Temari umiejscowiło się w wyremontowanej kamienicy przy Mokotowskiej 8 (na odcinku pomiędzy Placem Zbawiciela a Rondem Jazdy Polskiej). Wnętrze jest przestronne i jasna a uwagę przykuwa szafa, w której  wystawiono gotowe zestawy sushi, zupy, sałatki i pierożki gyoza (również w wersji wegańskiej).

 

Temari sushi wnetrze

 

Przychodzę chwilę po otwarciu więc jeszcze nie wszystkie pudełka są dostępne – robione są na bieżąco co się chwali. Wybieram największy zestaw Big Tokyo Mix Box z łososiem pieczonym, surowym oraz krewetkami (79,00) – to 28 kawałków sushi w tym 4 kulki temari oraz porcją edamame – zestaw w sam raz dla dwóch osób. Do zestawu dodawane są saszetki z sosem sojowym, pastą wasabi, drewniane pałeczki, papierowe chusteczki a wszystko razem z pudełkiem i torbą sygnowane jest Temari. Widać, że PR i identyfikacja wizualna robią tu dobrą robotę. Całe szczęście, że nie przytłaczają smaku i jakości tego co w środku czyli rolek i kulek z ryżem i rybami. Te są świetne – nawet po kilku godzinach w lodówce (aż dziwne ale nie zjadłam ich w samochodzie ani zaraz po przywiezieniu do domu). Delikatny w smaku ryż, świetne ryby i dodatki, kawałki w sam raz na jeden kęs (nie przepadam za zbyt dużymi, które muszę jeść na dwa razy). Polecam wyjąć je z lodówki na 10-15 minut przed zjedzeniem – takie lepiej smakują. Próbowałam jeszcze vege pierożków gyoza z grzybami i kapustą (16,00) – o bardzo cienkim i delikatnym cieście oraz wyraźnym farszu – polecam.

 

Temari Sushi zestaw

 

Temari Sushi Boutique to na pewno miejsce warte polecenia – tu wszystko ładnie wygląda a przecież jemy również oczami. Co więcej – te zestawy smakują o niebo lepiej niż gotowce oferowane w niektórych sklepach i marketach (aż się wzdrygam na wspomnienie gumowatego ryżu i bezsmakowych dodatków). Jeżeli pracujecie blisko wpadajcie na lunch a przejazdem zabierzcie pudełko do domu – warto.

 

informacje dodatkowe:

dojazd i parkowanie – parkowanie na tym odcinku Mokotowskiej to istny koszmar – lepiej szukajcie miejsca gdzieś dalej i przespacerujcie się do Temari

rezerwacja miejsc – nie jest konieczna

płatności – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express

godziny otwarcia: codziennie 12:00 – 21:00

Temari Sushi Boutique (Facebook) – ul. Mokotowska 8, Warszawa Śródmieście, tel: +48 22 299 00 77

mapa dojazdu: