Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Sztokholm – Urban Deli | na lunch | na wino | na zakupy

Tego dnia mieliśmy w planach zjeść lunch w Meatballs For The People – miejscu znanym z serwowania kilkudziesięciu rodzajów szwedzkich kulek mięsnych. Jednocześnie podawane są tylko wybrane wariacje (nie wszystkie na raz), dostępne są również kulki warzywne i rybne. Jak już w końcu, po bardzo długim spacerze, dotarliśmy na miejsce okazało się, że w trakcie wakacji lokal jest zamknięty (w Sztokholmie trafialiśmy na takie przypadki bardzo często). Na szczęście w pobliżu restauracji znajduje się Plac Nytroget a przy nim delikatesy i bistro Urban Deli. Tam zgłodniali trafiliśmy na lunch.

To była pora lunch’owa, stoliki na zewnątrz były zajęte, w środku również. Udało nam się usiąść przy sporej wielkości barze. Urban Deli w połowie to sklep spożywczy/ delikatesy oferujące zdrowe i ekologicznie wytwarzane produkty. W drugiej części znajduje się sporej wielkości restauracja.

 

Urban Deli

 

Urban Deli

 

Menu w porze lunchu jest krótkie – to jedna duża kartka podzielona na części a na niej sałatki, zupy, dania mięsne, z rybami i owocami morza, deski wędlin z Hiszpanii, serów z różnych krajów Europy.
M decyduje się na klasyczną szwedzką sałatkę krewetkową (205,00 SEK) z jajkiem, sałatą, marynowaną cebulą i majonezowym sosem. Ta sporych rozmiarów porcja była bardzo kaloryczna i bardzo smaczna:)

 

Urban Deli

 

Ja wypatrzyłam zupę rybną (190,00 SEK) – lekko pikantną, pomidorową, z dużą ilością krewetek, kilkoma małżami i pszennymi grzankami. Muszę przyznać, że była pyszna

 

Urban Deli

 

Do lunchu, jak na urlop przystało, lampka wina była doskonałym dodatkiem. Białe stołowe wino kosztowało 110,00 SEK za kieliszek.

 

Urban Deli
Jeżeli w zwiedzaniu Sztokholmu zapędzicie się w na wyspę Sodermalm (a polecam tam również się wybrać chociażby na wspaniałą kawę w johan & nystrom czy Drop Coffee Roasters (pisałam o nich tutaj w moim przewodniku po Sztokholmskich kawirniach) to wstąpcie do Urban Deli – na lunch, kolację, wino a może i na spożywcze zakupy.

 

informacje dodatkowe o Urban Deli:

jak dotrzeć: na wyspę Sodermalm dostaniecie się autobusem i metrem (najbliżej jest stacja Medborgarplasten)
rezerwacja – nie jest wymagana
godziny otwarcia:
pn – wt – 08:00 – 23:00
śr – czw – 08:00 – 24:00
pt – sob – 08:00 – 01:00
nd – 08:00 – 23:00
płatność – gotówka, karty VISA, Mastercard, American Express
Urban Deli – Nytorget 4, Sztokholm – Sodermalm
mapa dojazdu: