Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Wrocław – Kuchnia Marche |na wagę

O Kuchnia Marche we Wrocławiu dowiedziałam się od znajomych. Uprzedzili mnie, żebym nie spodziewała się wystawnej restauracji, wykwintnej kuchni ale przyzwoitego jedzenia w bardzo przystępnej cenie oraz innego sposobu płacenia za zamówione dania – to akurat była ciekawostka. Do Kuchnia Marche wybrałam się już jakiś czas temu, po pracy – z głodu oraz z ciekawości jak karmi polecana „jadłodajnia”.

Wnętrze osobiście mnie nie zachwyca, nie przepadam za takim wystrojem – przypomina restauracje w stylu „wiejska chata” – ciężkie drewniane stoły i krzesła, brązowe płytki na podłodze, mało światła. To co jest inne w Kuchnia Marche to drewniane stoiska/ stragany, niczym na targu, przy których zamawia się wcześniej przygotowane i wystawione w pojemnikach potrawy (opłata zależy od wagi potrawy) – za każde zamówienie, na kartoniku otrzymanym przy wejściu, przystawiana jest pieczątka – przy wyjściu naliczana jest opłata za zebrane pieczątki.
W menu restauracji znajdują się dania/ stragany kuchni polskiej, włoskiej, tureckiej, azjatyckiej, bar sałatkowy oraz cukiernia. Oprócz tego Kuchnia Marche serwuje śniadania oraz napoje – również te z procentami. To co przyciąga tutaj największe tłumy to Happy Hour, która rozpoczyna się codziennie od 20:00 (na godzinę przed zamknięciem) – każde danie kosztuje wówczas 50%. Świetny sposób na wyprzedanie wszystkiego i nie wyrzucanie jedzenia  albo zostawianie na następny dzień – to się chwali.
Kuchnia Marche

 

Do Kuchnia Marche przyszliśmy późno – po 19:00 – został już niewielki wybór sałatek oraz dnia tureckie. Zamówiłam sałatkę z ciecierzycy oraz sałatkę z fasolki szparagowej z orzechami, serem pleśniowym oraz pesto – całkiem smaczną fasolkę.
Kuchnia Marche
Na głodzie dosyć często zdarza mi się zamówić więcej niż później mogę pomieścić – oprócz sałatki zamówiłam surówkę, ryż oraz wołowinę na ostro – to była zdecydowanie za duża porcja jak na moje możliwości. Smak nie powalał, nie zachwycał ale danie było smaczne – a może to przez głód?
Kuchnia Marche
najbardziej ucieszyła mnie obecność wina – wysokich lotów to ono nie było ale w takich miejscach nie wybrzydzam, nie bardzo – białe, włoskie, wytrawne, przeciętne – pasowało do sałatki i mięsa.
Kuchnia Marche

Jeżeli chcecie zjeść szybki lunch lub kolację, nie przeszkadza Wam stołówkowy styl przygotowania i podania dań (podgrzewanych dały dzień), a może macie ochotę zabrać dania na wynos? Jeżeli przy tym wszystkim zależy Wam na przyzwoitym jedzeniu, dużych porcjach i przystępnej cenie – wpadnijcie do Kuchnia Marche

informacje dodatkowe o Kuchnia Marche:

płatność – gotówka, karty VISA i Mastercard
rezerwacja miejsc – nie jest wymagana
godziny otwarcia:
pon – pt – 09:00 – 21:00
sob – nd – 12:00 – 21:00
Kuchnia Marche  – ul. Świdnicka 53, Wrocław
tel: +48 71 343 9565, +48 603 768 899
 
mapa dojazdu: