Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Cafe Studio | kawa | granola | foto

Nie wywołuję zdjęć od kiedy mam cyfrowy aparat i smartfona, z których zdjęcia zrzucam na dysk oraz w chmurę. Pamiętam oczywiście czasy kiedy z niecierpliwością czekałam na wywołanie kliszy – to napięcie i niepewność czy zdjęcia z wakacji wyjdą dobrze, czy nie zostały prześwietlone, czy będą ostre – uczucie niezapomniane:) W światku fotograficznym nie siedzę nie wiedziałam zatem, że na Placu Politechniki można się napić kawy parzonej metodą alternatywną, zjeść świetną granolę i przy okazji wywołać zdjęcia. Tak właśnie jest w Cafe Studio, do którego wpadłam z przyjaciółką na plotki, cascarę a ona przy okazji odebrać wywołane zdjęcia.
Cafe Studio to jedna połączona przestrzeń – kawiarnia po prawej (czynna od marca tego roku) oraz studio fotograficzne po lewej. Część kawiarniana to luźno ustawione stoliki z wygodnymi, obitymi krzesłami, ściany na których powieszono dużoformatowe zdjęcia oraz mały bar, przy którym zamówić można kawy – z ekspresu ciśnieniowego oraz te parzone metodami alternatywnymi – drip, chemex, aeropress. Ja od razu wypatrzyłam cascarę – napój parzony z suszonych skórek ziaren kawy – ma smak herbaty ale dużą zawartość kofeiny. Można go pić na zimno oraz na ciepło – my przez panujący jeszcze przed długim sierpniowym weekendem upał zamówiłyśmy wersję schłodzoną.Cafe Studio
przy barze wystawione są aktualnie dostępne ciasta (10,00) oraz przepyszna granola (9,00 zł) z jogurtem naturalnym oraz owocami


Cafe Studio
a oto cascara (10,00) – „napój kawowy” o smaku herbaty, bardzo orzeźwiający, z dużą dawką kofeiny – świetna alternatywa dla osób nie pijących kawy – czyli dla mnie. Wersja schłodzona podawana jest z lodem i niekiedy ze skórką pomarańczy.
Cafe Studio
czekoladowe ciasto wybrane przez moją towarzyszkę – wyglądało zachęcająco, smakowało poprawnie – wiem ze słyszenia:)
Cafe Studio

Cafe Studio to urocza kawiarnia nie tylko dla pasjonatów fotografii. Jeżeli macie ochotę wypić kawę z dripa, chemexu, aeropressu – a może cascarę albo po prostu zwyczajne espresso – wpadajcie do kawiarni na Lwowskiej, róg z Koszykową. Wkrótce rozpoczyna się rok akademicki – studenci Politechniki będą mieli blisko na kawę:)

informacje dodatkowe o Cafe Studio:

dojazd i parkowanie – w ciągu tygodnia bez problemu można znaleźć wolne miejsce – jest to strefa płatnego parkowania, w weekendy i po 18:00 może być trudniej. Ja zwykle parkuję na Lwowskiej.

płatność – gotówka, katy VISA, Mastercard

rezerwacja miejsc – nie jest konieczna

godziny otwarcia:
pon – pt – 08:00 – 20:00
sob 10:00 – 16:00
niedziela – nieczynne

Cafe Studio  – ul. Lwowska 2a/5, Warszawa, Śródmieście
tel: +48 22 468 19 97

mapa dojazdu: