Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Warszawa – Bio Bazar

Aż się sama sobie dziwię, że nie dotarłam na Bio Bazar wcześniej – zwalam to na budowę metra, a przez nią na utrudniony dojazd oraz parkowanie, jak również na bliskość innego dobrze zaopatrzonego targu, od którego w sobotę dzieli mnie jedynie 5 minut spacerkiem. Zwyczajnie nie było mi po drodze na Bio Bazar a z bazarem jest jak ze sklepem z podstawowymi artykułami – powinien być blisko aby stał się stałym źródłem zaopatrzenie. W poprzednią sobotę chciałam zobaczyć jak rosną mikro ogródki w miejskiej przestrzeni Miasto i Ogród (o tej inicjatywie poczytajcie tutaj – a może sami zasadzicie swój ogród?) i przy tej okazji trafiliśmy na Bio Bazar – w końcu.Bio Bazar zajmuje stare, pofabryczne hale przy ul. Żelaznej w Warszawie – teren po Fabryce Norblina. To co oferują jego wystawcy to szeroko rozumiane produkty bio/ eco/ organiczne – od warzyw, sałat, owoców, soków, serów, wędlin, ryb, oraz superfoods po chemię gospodarczą oraz kosmetyki (tych jest tutaj zatrzęsienie). I o ile na dostęp do warzyw nie narzekam – mam blisko swój targ, o tyle ucieszyła mnie obecność tak wielu sprzedawców superfoods oraz eco kosmetyków w jednym miejscu. Poniżej umieszczam fotorelację z krótkiej wizyty na Bio Bazarze (trafiliśmy tam po 15:00 a bazar w soboty czynny jest do 16:00).

woda kokosowa (świetnie nawadnia szczególnie w upalne dni), olej kokosowy (dobry do smażenia, tu olej tłoczony na zimno)

 

Bio Bazar
woda alkaliczna z PH 9,2 – przeważnie zakwaszamy swój organizm jedząc za dużo mięsa oraz nabiału a za mało warzyw – to może to prowadzić do zakwaszenia organizmu i w efekcie do odwapnienia kości. Woda alkaliczna pozwala na wyrównanie PH do 7.4.
Bio Bazar
eco środki czystości – nie zawierają substancji wybielających oraz innych szkodliwych składników, które są dla nas toksynami. Polecam obejrzenie filmu „Testowane na ludziach” (The Human Experiment) – toksyny są wszędzie aż włos na głowie się jeży – albo wypada.
Bio Bazar
Ale Bio Bazar to również warzywa – te znane i goszczące w naszych domach od lat jak również te dopiero co zdobywające naszą sympatię np jarmuż.
Bio Bazar

 

Bio Bazarocet balsamiczny w różnych wydaniach

Bio Bazaroraz kwiaty

Bio Bazar
a tak wygląda Miasto i Ogród – każdy może w nim stworzyć swój własny mini ogródek
Bio Bazar

informacje dodatkowe o Bio Bazar

dojazd i parkowanie – dojazd i parkowanie są utrudnione ze względu na budowę II linii metra. Najłatwiej jest zaparkować np w okolicach Siennej albo Łuckiej i przespacerować się kilkanaście metrów
Bio Bazar godziny otwarcia:
soboty – 08:00 – 16:00
środy – 10:00 – 18:00
Bio Bazar (Facebook, www) – ul. Żelazna 51/53, Warszawa Wola
tel: +48 22 620 09 18
mapa dojazdu:

 

 

2 Komentarzy w dyskusji
“Warszawa – Bio Bazar”
    • Ceny są wyższe, na niektórych produktach nawet dużo wyższe niż na innych targach i bazarach. Ale to co wyróżnia Bio Bazar to zebranie w jednym miejscu wielu dostawców i różnorodne produkty. Warto przychodzić rano kiedy jeszcze wszystko jest:)