Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Poznań – Hotel Blow Up Hall 5050 | fotorelacja

Butikowe hotele przyciągają nas ciekawym designem, kameralną przestrzenią oraz obsługą dbającą o każdego klienta tak aby czuł się w hotelu wyjątkowo. Często projektowane są przez znanych architektów oraz projektantów wnętrz, wyposażone w ekskluzywne meble, akcesoria, sprzęt, kosmetyki. My w butikowych hotelach szukamy dodatkowo spokoju i wytchnienia w podróży, którego nie ma w hotelach większych (tam zawsze są tłumy przy recepcji, w restauracji, na śniadaniu). Podczas poprzedniej wizyty w Poznaniu zatrzymaliśmy się w City Solei Boutique (opis znajdziecie tutaj), na tegoroczną majówkę wybraliśmy hotel Blow Up Hall 5050 w Starym Browarze.Butikowy hotel Blow Up Hall 5050 powstał w miejscu browaru założonego w 1844 roku przez Ambrosiusa Huggera. Hotel posiada jedynie 22 pokoje – każdy indywidualnie zaprojektowany i wyposażony w  dużą łazienkę. Nawigację oraz komunikację w hotelu zapewnia iPhone (goście otrzymują go w holu podczas rejestracji) – to z jego pomocą trafiliśmy do swojego pokoju. Choć to ciekawa alternatywa do karty hotelowej to w naszym przypadku noszenie go ze sobą (ja już ma 2 telefony w torebce) nie jest wygodne i posługiwaliśmy się standardowym metalowym kluczem do drzwi.

Hol hotelu Blow Up Hall 5050 – olbrzymia wysoka przestrzeń z oszklonym sufitem. Można z niej przejść bezpośrednio do Starego Browary, Blow Up Baru oraz na parking przy głównym wejściu.

 
hotel Blow Up Hall

 

hotel Blow Up Hall

 

hotel Blow Up Hall
 
korytarz – ciemny, nastrojowy, mroczny – takie są też schody pomiędzy piętrami oraz hol przy windach

hotel Blow Up Hall
nasz pokój – minimalistycznie urządzony, z wbudowaną łazienką, która razem z toaletą tworzy czarną bryłę
hotel Blow Up Hall

 

hotel Blow Up Hall
 
hotel Blow Up Hall
 
zdrowe lekkie śniadanie – jajecznica lub sadzone w towarzystwie surowych warzyw to nasz weekendowy standard śniadaniowy – bardzo mnie ucieszył ten wybór warzyw
 
hotel Blow Up Hall
 
hotel Blow Up Hall
hotel Blow Up Hall
Blow Up Bar mieści się w miejscu starej suszarni chmielu – ma bodajże najwyższe sklepienie w Europie, oferuje duży wybór alkoholi oraz cygar – przyjemnie to miejsce na zakończenie dnia
hotel Blow Up Hall
 

Jestem przekonana, że Hotel Blow Up Hall 5050 spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów – nasze spełnił.Przy hotelu znajduje się restauracja opis z naszych dwóch wizyt znajdziecie tutaj oraz tutaj.

informacje dodatkowe o hotel Blow Up Hall:

parkowanie – hotel dysponuje własnym parkingiem – parkowanie wliczone jest w cenę pokoju

Blow Up Hall 5050  – ul. Kościuszki 42, Poznań, Stary Browar
tel: +48 61 657 99 80, +48 500 16 16 71, +48 500 16 16 72


mapa dojazdu