Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Sakana – sushi w wyśmienitym wydaniu

Były czasy kiedy shushi jadałam raz w tygodniu. Po nich nastały czasy kiedy nadałam je niemalże codziennie na lunch w pracy. Efektem tego było przejedzenie, znudzenie i wyeliminowanie z mojego menu tej japońskiej potrawy na ponad pół roku. Czas na wizytę w sushi barze nastał w miniony weekend kiedy to wybraliśmy się z M do Restauracji Sakana – o której pozytywne opinie krążą wśród moich znajomych i do której odwiedzenia byłam wielokrotnie namawiana.Wracając z kina wstąpiliśmy do Sakana Sushi Bar na ul. Burakowskiej w Warszawie (tak wiem – miałam iść na Moliera – ale nie było mi po drodze)

Lokal jest niewielki – kilkanaście krzeseł barowych ustawionych wokół okrągłej lady z pływającymi łódeczkami, w jej wnętrzu Sushi Masters tworzą kulinarne cuda z ryżu, ryb, grzybów, warzyw i innych dodatków. Manu jest krótkie – to kilka przykładów maków, zup, sałatek oraz lista talerzyków, których cena zależy od tego co się na nich znajdzie (od 11,00 za biały do 38,00 za czerwony).

Na start wybraliśmy maki z rybą maślana oraz tatara z łososia
maki z rybą maślaną (14,00 – zielony talerzyk) – świeże, delikatne, rozpływające się w ustach:) smaczna zapowiedź tego co nas jeszcze czeka
Sakana
tatar z łososia (38,00) – dobrze doprawiony, delikatny, siekany łosoś – jedno z dań gorąco polecane przez znajomych – warto było spróbować:)
Sakana
maki z surowym kalmarem (14,00 – zielony talerzyk) – byłam zaskoczona miękkością i zarazem chrupkością surowego kalmara. Warto było spróbować go w takim wydaniu:)
 
Sakana
 
 
maki z sałatką z małży św. Jakuba – z sosem i porem (38,00 – czerwony talerzyk) – przy tej pozycji rozpłynęłam się:) powaliła mnie z nóg połączenie smaków delikatnych małży, lekko ostrego pora, stonowanego sosu. Wszystko podane na ciepło:) mniam mlask:)
Sakana
maki – sandacz pieczony (32,00 – czarny talerzyk) – maki posypane sezamem i polane słodkim sosem sojowym. Wyśmienite
Sakana
maki – węgorz w tempurze (32,00 – czarny talerzyk) – to również ciepła wersja maków. Genialna w smaku porcja.
Sakana
Taką ilość jedzenia dobrze jest popijać zieloną herbatą. Ja zwyczajowo zamówiłam jeszcze białe wino (ostatnio gustuję w niemieckich i austriackich:) – Hans Klosterberg Mosel Riesling z 2012 roku – wytrawne, proste w smaku wino, pasujące do dań z ryb i sushi (20,00 zł za kieliszek)
Sakana
W tym miejscu muszę z ręką na sercu przyznać rację wszystkim, którzy polecali mi tą restaurację – Sakana Sushi Bar jest miejscem serwującym wyśmienite, godne polecenia sushi. Wrócę tu jeszcze i to szybko:)

informacje dodatkowe o Sakana:

dojazd i parkowanie – można parkować przy Burakowskiej lub na terenie Starej Fabryki Koronek na parkingu płatnym strzeżonym
rezerwacja miejsc – nie ma możliwości rezerwacji miejsc z wyjątkiem vip area
godziny otwarcia: 
pon – sob – 12:00 – 23:00
nd – 13:00 – 22:00
Sakana Sushi Bar , ul. Burakowska 5/7 (Stara Fabryka Koronek), Warszawa Wola

tel: 22 826 05 05

 

Sakana mieści się również w Warszawie na Moliera i Wąwozowej, w Krakowie Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach

mapa dojazdu:


Wyświetl większą mapę