Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Jak odświeżyć dom na wiosnę? Sprawdź 5 wskazówek

Wiosną niemal każde mieszkanie aż prosi się o metamorfozę, która pozwoli tchnąć w nie nowe życie. Nie trzeba przy tym organizować dużego remontu, malować ścian czy zmieniać układu pomieszczeń – wystarczy tylko zastosować 5 prostych wskazówek, dzięki którym odświeżymy wnętrza na wiosnę.

Jak tchnąć nowe życie w dom? 5 prostych wskazówek

Wiosna to pora roku, która kojarzy się ze zmianami. Dłuższe dni, większa ilość słońca i wyższe temperatury napawają nas nie tylko radością życia, ale i chęciami do działania. Entuzjazm, który nas dotyka, nie pomija naszego domu, dlatego większość z nas ma ochotę coś w nim zmienić. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak się do tego zabrać. Tymczasem wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian, które w sumie pozwolą cieszyć się zadowalającymi efektami. Oto 5 wskazówek, które warto wprowadzić w życie już dziś:

  1. Wymiana firanek i zasłon – wiosenne mycie okien to niemal tradycja, jednak dobrze połączyć je z wymianą zasłon oraz firan. Białe firanki oraz zasłony w pastelowych kolorach będą piękną oprawą okien, a dodatkowo zapach świeżo wypranych tkanin wypełni całe pomieszczenie.
  2. Więcej roślin – możemy postawić je na balkonie, ale również w pomieszczeniach. Kwiaty czy małe grządki warzywne to doskonałe rozwiązanie dla każdego mieszkania, bez względu na metraż, gdyż zastąpią innego rodzaju dekoracje. Ciekawe propozycje doniczek znajdziemy na: https://modivo.pl/c/home-decor/dekoracje-i-akcesoria/wazony-i-doniczki/doniczki.
  3. Wprowadzenie do pomieszczeń koloru Peach Fuzz – najmodniejszy kolor roku, czyli energetyzująca brzoskwinia, z pewnością doda nam sił i sprawi, że na twarzy pojawi się uśmiech. Warto kupić nowy fotel, ramkę na zdjęcia albo efektowny wazon w tym właśnie kolorze.
  4. Uporządkowanie przestrzeni – wiosenne porządki powinny bazować na pozbyciu się z domu wszystkiego, co niepotrzebne bądź nienadające się do użytku. Czasami wcale nie trzeba kupować nic nowego, aby odświeżyć mieszkanie, wystarczy tylko usunąć to, co zalega.
  5. Patyczki o energetyzującym zapachu – wprowadzenie do wnętrz nowego zapachu to doskonały sposób na ich odświeżenie. Wiosną wybieramy zapachy energetyzujące bądź kwiatowe, w zależności od tego, które z nich bardziej się nam podobają.

jak-tchnac-nowe-zycie-w-dom-5-prostych-wskazowek.jpg

Metamorfoza domu na wiosnę – najważniejsze zasady

Mieszkanie dobrze przygotowane na wiosnę powinno być lekkie w odbiorze, uporządkowane oraz czyste. Mowa nie tylko o kurzu czy drobnych zabrudzeniach, ale przede wszystkim o ładzie panującym w pomieszczeniach. Pozbądźmy się dodatkowych, zbędnych ozdób, stawiając przede wszystkim na rośliny. Jeśli nie mamy do nich ręki, wybierzmy sztuczne kwiaty – te dostępne obecnie w sklepach często trudno odróżnić od świeżych, oczywiście poza tym, że nie wydzielają zapachów. I na to jednak można coś zaradzić, wybierając odpowiednie patyczki zapachowe albo korzystając z dyfuzora. Kwiaty wymagają odpowiedniej oprawy, dlatego wybierzemy efektowny wazon z modeli dostępnych na: https://modivo.pl/c/home-decor/dekoracje-i-akcesoria/wazony-i-doniczki/wazony. Jeśli to konieczne, odmalujmy ściany – sprawnie przeprowadzone prace nie powinny zająć więcej niż jeden weekend. Przygotowanie mieszkania na wiosnę nie jest czasochłonne, o ile oczywiście wcześniej wszystko odpowiednio zaplanujemy, a także zrobimy najpotrzebniejsze zakupy – warto skorzystać ze sklepu online, oszczędzając cenny czas.

Materiał promocyjny.