Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Streetwear na co dzień – jak nosić swobodne ubrania w codziennej stylizacji

Streetwear to taki styl, który jest ponadczasowy i uniwersalny. To właśnie uliczne stylizacje bardziej niż jakiekolwiek inne sprawdzają się do noszenia na co dzień. W przeciwieństwie do innych stylów prosto z pokazów mody, często przesadzonych i pretensjonalnych, streetwear to propozycja dla każdego pasująca niezależnie od okazji.

Streetwear – co to za moda?

Najważniejsze zasada streetwear to brak sztywnych zasad!  Stój ma być przede wszystkim luźny i komfortowy. Dobierając ciuchy w tym nurcie nie musisz martwić się o prasowanie, perfekcyjne dobranie rozmiaru albo o to, czy będzie Ci niewygodnie. W streetwearowych stylizacjach dominują ubrania oversize, które nie krępują ruchów i pozwalają czuć się swobodnie niezależnie od sytuacji.

Streetwear czerpie inspiracje ze sposobu ubierania się amerykańskich surferów, a także miłośników muzyki hip-hopowej. Obecnie jest to jednak zjawisko znacznie szersze, ponieważ streetwear dociera do wielu grup społecznych.

Popularności streetwearowych ubrań sprzyjają przemiany w społeczeństwie, także związane z postrzeganiem dress codu w pracy. Obecnie bluzy z kapturem, luźne dresowe spodnie, trampki czy czapki z daszkiem nie są już wyłącznie domeną najmłodszych. Coraz częściej taki ubiór można zobaczyć w biurze czy na kamerkach podczas oficjalnych spotkań. Sportowe buty, koszulki z nadrukami i inne barwne, swobodne elementy garderoby można dostrzec wśród przedstawicieli różnych pokoleń.

Streetwear na co dzień – o czego zacząć?

Chcąc czerpać ze streetwearu nie trzeba od razu rzucać się na głęboką wodę i kompletować całej szafy nowych ciuchów. Przeciwnie! Drobne zmiany można wprowadzać stopniowo, oswajając się z nowym stylem. Zamiana koszuli na bluzę z kapturem nie musi następować z dnia na dzień. Poza tym, w myśl braku sztywnych zasad, można wybierać tylko te elementy, z którymi czujesz się komfortowo. Nie chcesz nosić na głowie czapki z daszkiem? Nie ma problemu – można stworzyć fajną stylizację streetwear również bez tego. Dobrze czujesz się w bardziej obcisłych spodniach? Nie ma potrzeby, żeby zmieniać je na takie z szerokimi nogawkami, jeśli nie czujesz, że to dobra decyzja.

Streetwear to niezależność, wolność, a także skłonność do eksperymentów. Każdy może tu znaleźć własną drogę, nie narażając się przy tym na krytykę czy wyśmiewanie. Szukając pomysłów na stylizację w tym nurcie możesz dać ponieść się wyobraźni i łączyć różne elementy garderoby, nawet te, które pozornie do siebie nie pasują.

Szukasz inspiracji? Zobacz modne bluzy i inne streetwearowe ubrania na stronie 2005

Artykuł promocyjny.