Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Basen ogrodowy: oaza spokoju i odprężenia

Witam! Dzisiaj pragnę zaprosić Was do magicznego świata basenu ogrodowego, który jest prawdziwą oazą spokoju i odprężenia. Jeśli szukacie sprawdzonego i wygodnego sposobu na relaks w swoim ogrodzie, to ten artykuł jest właśnie dla Was. Basen ogrodowy to nie tylko miejsce do ochłodzenia w upalne dni, ale także idealna przestrzeń do wypoczynku po ciężkim dniu pracy. Jego obecność w ogrodzie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie oraz stanowi doskonałą atrakcję dla całej rodziny i przyjaciół.

Rodzaje basenów ogrodowych: ich zalety i wady

Basen ogrodowy występuje w różnych rodzajach, każdy z nich ma swoje własne zalety i wady. Warto znać te informacje przed podjęciem decyzji o zakupie, aby wybrać odpowiedni rodzaj basenu, który spełni nasze oczekiwania.

1.Baseny stelażowe:

  • Zalety: baseny stelażowe są popularne ze względu na swoją prostotę i łatwość montażu. Zazwyczaj składają się z wytrzymałego stelaża wykonanego ze stali lub aluminium, który pozwala na utrzymanie stabilności basenu. Są również dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala dostosować basen do rozmiaru naszego ogrodu. Ponadto, są zazwyczaj wyposażone w filtr, który pomaga w utrzymaniu czystości wody. 
  • Wady: jedną z największych wad basenów stelażowych jest ich trwałość. Materiały, z których są wykonane, mogą ulegać korozji i uszkodzeniom w wyniku ekspozycji na czynniki atmosferyczne. Ponadto, są zazwyczaj większe i zajmują więcej miejsca w ogrodzie.

2. Baseny rozporowe:

  • Zalety: baseny rozporowe są łatwe w montażu i demontażu, co pozwala na ich przenoszenie i przechowywanie w okresie zimowym. Są również dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie basenu do naszych preferencji. Ponadto, są wykonane z wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych. 
  • Wady: jedną z wad basenów rozporowych jest ich mniejsza stabilność w porównaniu do basenów stelażowych. Ponadto, niektóre modele mogą wymagać użycia specjalistycznego urządzenia do napompowania, co może być dodatkowym kosztem. 

3. Baseny dmuchane:

  • Zalety: baseny dmuchane są bardzo łatwe w montażu, wystarczy tylko napompować powietrze do niecki. Są również lekkie i łatwe do przenoszenia, co sprawia, że są idealne do zabrania na wakacje lub na piknik. Dodatkowo, są zazwyczaj tańsze niż baseny stelażowe lub rozporowe. 
  • Wady: jedną z głównych wad basenów dmuchanych jest ich mniejsza trwałość w porównaniu do innych rodzajów basenów. Mogą być podatne na przetarcia i uszkodzenia, zwłaszcza jeśli są używane na twardych powierzchniach. Ponadto, zazwyczaj mają mniejszą pojemność, co oznacza, że przeważnie nadają się dla dzieci.    

 

rodzaje-basenow-ogrodowych-ich-zalety-i-wady.jpg

Jakie są koszty zakupu basenu ogrodowego?

Koszty zakupu basenu ogrodowego mogą się różnić w zależności od rodzaju basenu, jego rozmiarów, jakości materiałów użytych do produkcji oraz dodatkowego wyposażenia.

Baseny stelażowe to solidne konstrukcje z metalowym stelażem, które są trwałe i odporne na uszkodzenia. Koszt zakupu takiego basenu zależy głównie od rozmiaru i kształtu, zaczynając od około 500 złotych dla mniejszych basenów, a sięgając nawet kilku tysięcy złotych dla większych basenów o znacznych gabarytach.

Baseny rozporowe są bardziej mobilne i łatwe do montażu. Koszt takiego basenu może zależeć od rozmiaru i materiału użytego do produkcji. W przypadku basenów rozporowych możemy spodziewać się zakupu w przedziale cenowym od 300 złotych do 1500 złotych.

Natomiast baseny dmuchane są najtańszą opcją, kosztując zazwyczaj od 100 złotych do 500 złotych, w zależności od rozmiaru i jakości materiału.

Przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę swoje preferencje, budżet oraz dostępne miejsce w ogrodzie. Zachęcamy do zapoznania się z różnymi rodzajami basenów i wybrania tego, który najlepiej spełnia wasze potrzeby. 

Artykuł promocyjny.