Blog o zdrowiu i zdrowym żywieniu oraz szybkim gotowaniu

Bajki do słuchania dla dzieci

Książki do słuchania dla dzieci to rewelacyjna alternatywa dla klasycznych animacji lub filmów. Oto audiobooki dla najmłodszych, które pokocha każdy!

Audiobooki dla dzieci – postaw na klasykę!

Niektóre historie stały się na przestrzeni lat nieodłączną częścią dzieciństwa każdego człowieka. Bajki inspirowane kultową twórczością braci Grimm, lokalnymi legendami oraz uwielbianymi przez dzieci postaciami filmowymi stanowią rewelacyjny sposób na stymulowanie wyobraźni i subtelne wpajanie wartościowych zasad moralnych. Taka sytuacja dotyczy bowiem historii, w których pojawiają się postaci Jasia i Małgosi, Smoka Wawelskiego, Pinokia lub Dziewczynki z zapałkami. Każda z nich przedstawiona w postaci audiobooka nie tylko zainteresuje najmłodszych swoją treścią, ale też będzie ciekawym i mądrym uzupełnieniem wolnego czasu dziecka poprzez naukę połączoną z zabawą. Bajka o Czerwonym Kapturku jest przecież doskonale znana wielu pokoleniom wstecz, dlatego obecnie zmienia się jedynie sposób jej przekazywania!

Znajdź audiobook, który Twoje dziecko pokocha!

Fascynacja maluchów poszczególnymi postaciami z animacji wychodzących spod szyldów wytwórni Pixar lub Disney jest oczywistością. Niektóre marki charakteryzują się tak dużą różnorodnością, że każdy rodzic może bez problemu znaleźć dodatkowe materiały w postaci audiobooków. Nagrania z Alladynem, Piękną i Bestią lub Kotem w Butach będą znakomitym zwieńczeniem całego dnia, a ich dodatkową zaletą będzie możliwość realnego zaangażowania w proces słuchania nie tylko najmłodszych, ale też i rodziców. Nie ma bowiem lepiej spożytkowanego czasu spędzonego z dzieckiem, niż wspólne zasłuchanie się w opowieść, w której głównymi bohaterami są postaci znane zarówno maluchowi, jak i przedstawicielom starszego pokolenia!

Nowe bajki do słuchania dla dzieci – które z nich są najciekawsze?

Gatunek literatury dziecięcej – a co za tym idzie również kategoria audiobooków – przeżywa w ostatnich latach prawdziwy rozkwit. Z tego powodu bajki do słuchania dla dzieci nie muszą ograniczać się do sprawdzonych i dobrze znanych wszystkim opowieści, które zwieńczone są łatwymi do przewidzenia zakończeniami. Doskonałym tego przykładem są między innymi przygody Detektywa Ząbka, opowieści ze świata Figlaków oraz losy nieustraszonego Tappiego. Większość współczesnych wydań podzielona jest na łatwe do przyswojenia krótkie części, których czas trwania doskonale odpowiada dziecięcym upodobaniom. Audiobooki z klasycznymi bajkami nigdy nie wyjdą z mody, jednak warto dać szansę również i nowszym pozycjom w zestawieniach!

Dlaczego warto zainteresować dzieci audiobookami?

Audiobooki są znakomitą alternatywą dla filmów i animacji. Zarówno słowo czytane, jak i to mówione, to rewelacyjna stymulacja wyobraźni. Konieczność uruchomienia jej najgłębszych pokładów jest dla dzieci motywacją do ćwiczenia zdolności koncentracji i skupiania uwagi na konkretnych treściach, a sama jakość niektórych produkcji może w pełni konkurować z największymi produkcjami hollywoodzkimi. Bajki do słuchania to nie tylko zwykłe nagrania z treścią dobrze znanych wszystkim opowieści, ale pełnoprawne dzieła, w których tworzenie angażowani są najwięksi artyści, lektorzy i twórcy dźwiękowi. Efektem tego jest możliwość otrzymania końcowego produktu, których poziom realizacyjny będzie stał na najwyższym poziomie. Warto zainteresować swoją pociechę takim sposobem spędzania wolnego czasu, ponieważ potencjał w niej drzemiący pozwala na realne poszerzenie horyzontów malucha!

Materiał promocyjny.